„Za rana je najľepśejśi, za rana je rosa“. Zamestnanci mesta Prešov kosia trávu aj za dažďa.


Foto: „Za rana je najľepśejśi, za rana je rosa“. Zamestnanci mesta Prešov kosia trávu aj za dažďa. Foto: Facebook

Mesto Prešov sa pri svojom nedávnom husárskom kúsku iste inšpirovalo legendárnym Prešovským Drišľakom. Text piesne Za rána: „Kośeňe je muj koňičok, ja kośim i v noci,“ sa tak mestská správa rozhodla tromfnúť. Zamestnancov Technických služieb mesta Prešov (TSMP) vyhnali do práce aj za dažďa. 

Do pracovných mundúrov a reflexných viest sa museli obliecť napriek nepriazni počasia. „Kto to vymyslel, tak mu gratulujem. Nechápem toho vedúceho, že ich poslal kosiť. Minimálne tri dni vopred vieme, že v utorok ráno (7. mája, pozn. red.) bude pršať,“ napísal k zverejneným fotografiám autor príspevku.

Zdroj: Facebook


Ani vo chvíľach, ktoré pre zamestnancov TSMP neboli rozhodne prechádzkou ružovou záhradou, však Prešovčania nestrácali nadhľad a zmysel pre humor. „Soudruzi plní plán pietiletky na 120 procent,“ okomentoval vtipne jeden z diskutérov. „Možno majú namiesto struny vrtuľu a vysušujú trávnik,“ dodáva ďalší z komentujúcich. 

„Takýto postup nie je štandardný, ale nakoľko dážď nebol intenzívny krovinorezci kosili. V daný deň boli vyslané do terénu po 10.00 hod. aj traktorové kosačky, keďže poveternostné podmienky umožňovali kosenie,” povedala hovorkyňa Technických služieb mesta Prešov Ingrid Mihaľová.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: