FOTO: Dnes oslavujú všetky maminy, mestá a obce kraja ponúkajú bohatý program


FOTO: Dnes oslavujú všetky maminy, mestá a obce kraja ponúkajú bohatý program
Galéria: 2 fotky
Foto: Facebook/Veľký Šariš

Darkyne, nositeľky a ochrankyne života…Deň matiek patrí všetkým mamám, oslávte ho s láskou a užite si ho čo najkrajšie. 

Podľa tradícií patrí druhá májová nedeľa každoročne všetkým mamám. Oslavy materstva budú  dnes v každom meste či obci opäť rôznorodé a máme sa na čo tešiť. „Viažem si kytičku v zelenom hájičku. Keď si ju uviažem, Tebe ju ukážem. Toto je kytička z malého hájička, pre Teba, mamička, kus môjho srdiečka….“ Týmito slovami púta pozvánka kultúrneho oddelenia mesta Stropkov všetky ženy – matky na dnešné oslavy.  V divadelnej sále kultúrneho strediska je pre účastníčky pripravený program do 16.00 hodiny. Podobne si ich chce uctiť aj Mesto Svidník, ktoré pozýva osláviť tento deň všetky mamičky už od 14.00 hodiny v dome kultúry. Tešiť sa môžu nielen na vystúpenia svojich ratolestí z MŠ a ZŠ, ale aj na sladké občerstvenie. Prešov ponúka na využitie osláv dňa matiek viaceré varianty, osobitne usporadúvajú akcie aj obchodné centrá. Užite si dnešný deň tak, ako si zaslúžite. Veľa lásky, radosti, a nielen v tento deň nech je plný lásky a dobra,“ zaželal mamám poslanec MsZ mesta Prešov Martin Eštočák na sociálnej sieti.

Giraltovčania majú oslavy v anjelskom duchu

Dnešný deň môžete stráviť aj na giraltovskom námestí, kde sa potešíte i zabavíte. Mamu a dieťa považujú za anjelské bytosti. Pešia zóna pred mestským úradom tam ožije kultúrnym vystúpením detí MŠ, ZŠ a CSS, ale v programe nechýbajú súťaže a zábavné aktivity pre mamy. V galérii slovensko-poľského domu si môžete vychutnať anjelskú výstavu. „Mama je skutočný anjel v živote každého z nás. Neexistujú slová vdaky, ktorými by sme im vedeli za všetku tú lásku, trpezlivosť a obetu poďakovať,“ reaguje kultúrne oddelenie MsÚ. 


V Bardejove s romantickými melódiami Claptona 

Deň matiek oslávia Bardejovčanky vonku priamo na radničnom námestí, ako to už býva zvykom. Pripravilo bohatý program. Od 17.00 hodiny sa predstaví  sa tanečná skupina Maja, o 17.45 hod. vystúpi Kesellika (SZUŠ Kesel). Večerný program od 19.00 hod. vystúpi Eric Clapton Tribute band Cliff Stevens (USA). 

Vo Veľkom Šariši sa tešia z nového ihriska

Vo Veľkom Šariši oslavujú nositeľky života s svojimi rodinami už od včera. Otvorili tam detské ihrisko Rodinka na rybníkoch. Deti prichádzali na akciu v námorníckom oblečení a hľadali poklady. V programe vystúpili Šestri z Luciny, Šariske gavalier, DFS Kanaš pri ZUŠ Veľký Šariš, prítomných zabýval i Jožko Jožka. Akcia bola spojená s majálesom. Podujatím privítali jar. „Slávil sa príchod mája. Majáles pri rybníkoch bol nezabudnuteľným zážitkom, priniesol veľa zábavy a radosti pre všetkých prítomných,“ uviedli organizátori, ktorí doplnili, že ihrisko je vybavené modernými hernými prvkami.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: