Muža opitého na mol zrazil vo Vranove vlak. Rýchla reakcia rušňovodiča mu zachránila život


Foto: Muža opitého na mol zrazil vo Vranove vlak. Rýchla reakcia rušňovodiča mu zachránila život Foto: ZSSK

Rušňovodič vo Vranove nad Topľou zažíval krušné chvíle. Jeho rýchle reakcie a pohotovosť však zachránili život len 23-ročnému mladíkovi, ktorý na rútiaci sa vlak dostatočne rýchlo nereagoval. Podľa informácií portálu Noviny.sk mal hlavnú rolu zohrať alkohol.

Neďaleko priecestia za Vranovom nad Topľou sa v koľajisku mali nachádzať dvaja mladí ľudia. Zatiaľ, čo mladá žena stihla pred vlakom uskočiť včas, mladému mužovi sa to nepodarilo. Rušňovodič krátko pred zrážkou zatiahol rýchlobrzdu a využil všetky varovné signály. Mladík, ktorému po nehode namerali takmer 3 promile tak so šťastím z nehody vyviazol len s ľahkými zraneniami.

„Podľa 42-ročného rušňovodiča osobného vlaku, mladý muž sa nachádzal v koľajisku, pričom po použití rýchlo brzdy a signalizácie, sa už nepodarilo vyhnúť stretu s osobným vlakom,“ uviedla pre portál hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru (KRPZ) v Prešove Jana Ligdayová.

Muž tak po zrážke s vlakom skončil v rukách záchranárov. Po prevoze do nemocnice však lekári odhalili dobré správy. Napriek hrôzostrašnej zrážke mu neboli zistené žiadne vážne zranenia. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: