Medailová žatva humenského šachového klubu na majstrovstvách Slovenska: Darilo sa jednotlivcom aj tímu


Foto: Medailová žatva humenského šachového klubu na majstrovstvách Slovenska: Darilo sa jednotlivcom aj tímu Foto: Facebook/Šachy Reinter, n. o.

Výprava humenského klubu Šachy Reinter zaznamenala na majstrovstvách Slovenska v rapid šachu viacero medailových úspechov. Zverenkyňa klubu Olívia Seková ovládala kategóriu dievčat do 16 rokov a stala sa v nej majsterkou Slovenska. Darilo sa tiež členovi klubu Dávidovi Eliášovi, ktorý vyhral v kategórii chlapcov do 16 rokov. Informovala o tom nezisková organizácia Šachy Reinter

Zlato získalo tiež družstvo starších žiakov Reinter Humenné. Tím vytvorili Dávid Eliáš, Olívia Seková, Peter Smetana a Matej Bilík. Striebornou medailou ocenili Petra Smetanu v kategórii chlapcov do 16 rokov a Evu Poláčkovú v kategórii dievčat do 14 rokov. Bronz v kategórii chlapcov do 20 rokov si z podujatia odniesol Šimon Rybka.  

V rámci súťaže družstiev mladších žiakov si na tretej šachovnici vybojoval bronz Tomáš Müller a v súťaži družstiev starších žiakov vyhral na prvej šachovnici Dávid Eliáš a na druhej šachovnici Lukáš Gay, striebro získali na prvej šachovnici Adrián Mantič, na druhej šachovnici Olívia Seková a na tretej šachovnici Samuel Ropovik. 

Majstrovstvá Slovenska 2024 sa konali v Senci od piatka 10. mája do nedele 12. mája. „Tento turnaj bol pre nás nielen o víťazstvách, ale aj o priateľstve, tímovom duchu a láske k šachu. Tešíme sa na ďalšie výzvy a úspechy, ktoré sú pred nami,“ uviedol klub Šachy Reinter. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: