Dni Spišského Jeruzalema: Trojdňový festival ponúka bohatý duchovný a kultúrny program


Foto: Dni Spišského Jeruzalema: Trojdňový festival ponúka bohatý duchovný a kultúrny program Foto: ilustračné/Prešovský samosprávny kraj

Spiš bude žiť od piatka 24. mája do nedele 26. mája kultúrno-duchovným festivalom. Dni Spišského Jeruzalema ponúknu koncerty chrámovej a gospelovej hudby, divadelné inscenácie, remeselný trh, kreatívne a pohybové hry pre deti, ale aj potulky históriou so živými sochami či terénnu exkurziu po prírodných a kultúrnych pamiatkach s lektormi. 

Ako informoval Prešovský samosprávny kraj, 11. ročník festivalu bude prebiehať v lokalite Spišský Jeruzalem, v Spišskej Kapitule, ako aj v meste Spišské Podhradie. Sväté omše budú slávené v sobotu a v nedeľu, v piatok sa bude konať pobožnosť krížovej cesty. Možnosť prijať sviatosť zmierenia budú mať pútnici v sobotu a v nedeľu od 14:00 do 16:00 hod. v Katedrále sv. Mikuláša v Spišskej Kapitule.  

Sobotný program uzavrie hudobné vystúpenie Slávky Tkačovej s kapelou. V nedeľu rozozvučí svojím spevom Biskupskú záhradu Dominika Gurbaľová. „Aj v tomto ročníku sa uskutoční moderovaná diskusia na tému Kristovho utrpenia s pozvanými hosťami a verejnosťou,“ doplnila Monika Tkáčová, riaditeľka Spišského kultúrneho centra a knižnice a hlavná programová koordinátorka.

Program festivalu nájdete TU.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: