Prešovskí žiaci „vyspovedali“ primátora priamo na pôde úradu


Foto: Prešovskí žiaci „vyspovedali“ primátora priamo na pôde úradu Foto: ZŠ Sibírska Prešov, J. B.

Druháci zo Základnej školy Sibírska sa zúčastnili exkurzie na Mestskom úrade v Prešove. Diskutovali s primátorom a „otestovali“ si činnosti úradníkov.

Žiaci 2. B triedy z prešovskej školy ZŠ Sibírska nedávno zavítali na pôdu Mesta Prešov. Priestormi ich sprevádzal viceprimátor Peter Krajňák. Stretli sa tam s primátorom mesta Františkom Oľhom, ktorého mohli „vyspovedať“ v akýchkoľvek otázkach a zistiť odpovede na čokoľvek, čo ich zaujímalo. 

Dozvedeli sa tam množstvo zaujímavých a prospešných informácií. Zároveň si mali možnosť symbolicky vyskúšať nielen prácu primátora či viceprimátora, ale aj poslanecký post. Z tejto návštevy si „odniesli“ veľa zážitkov.

Malí Prešovčania zasadli do poslaneckých kresiel

Druháci boli veľmi aktívni. „Našich žiakov, ktorí navštívili mestský úrad, pán primátor milo privítal. Najviac sa im páčilo v poslaneckej miestnosti, kde si mohli vyskúšať mikrofón a povedať, čo by nášmu mestu želali a čo by chceli zmeniť. Ďakujeme, že nám bolo umožnené zúčastniť sa tejto exkurzie,“ reaguje škola.

„Žiaci, vrátane mojej dcéry, majú z tejto návštevy mesta veľmi dobré pocity. Sú radi, že sa dostali sa do miestností, kde bežný človek nedostane. Vďaka viceprimátorovi Petrovi Krajňákovi, ktorý im po celý čas robil sprievodcu, ukázal im tam všetko dôležité,“ konštatoval jeden zo spokojných rodičov, Ján Bašista. Stretnúť sa s hlavou mesta priamo v jeho práci podľa neho nemá možnosť každý. „Bolo to skvelé stretnutie, tešili sme sa z neho a veľa sme sa dozvedeli,“ povedala aj žiačka Saška.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: