Robert Fico absolvoval nový chirurgický zákrok. Bolo mu odstránené nekrotické tkanivo


Foto: Robert Fico absolvoval nový chirurgický zákrok. Bolo mu odstránené nekrotické tkanivo Foto: Facebook/Robert Fico

Premiér Robert Fico dnes vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta Banskej Bystrici absolvoval dvojhodinový chirurgický zákrok. Na tlačovej konferencii o tom informoval minister obrany Robert Kaliňák a riaditeľka nemocnice Miriam Lapuníková.

„Stav je naďalej veľmi vážny, ale aj tento zákrok umožnil, aby mohla prebehnúť kontrola a hojenie strelných poranení,“ povedal minister a bude podľa neho trvať niekoľko dní, kým sa objasní vývoj premiérovho zdravotného stavu. „Som s náladou lepšie, lebo vidím, že tam je progres. Štát je stabilný, aj pacient je dnes stabilný,“ dodáva Kaliňák s tým, že vláda a ministerstvá naďalej pokračujú vo svojej činnosti.

„Dnes ráno bolo realizované kontrolné CT vyšetrenie. Konzílium rozhodlo o revízii. Je to bežný postup pre akéhokoľvek pacienta. Bolo odstránené nekrotické tkanivo, ktoré ostalo po strelnej rane,“ informovala riaditeľka nemocnice. Pri operácii premiéra nebolo nutné prizvať odborný tím z inej nemocnice. Lapuníková však potvrdila, že pripravený bol kardiologický tím. 

Ponuky na operačnú a pooperačnú pomoc Slovensko dostalo od viacerých štátov. Kaliňák však tvrdí, že majú absolútnu dôveru v personál banskobystrickej nemocnice a prevoz premiéra do zahraničia zatiaľ nezvažujú.

Novinári sa tiež pýtali na zhromaždenia, ktoré pred nemocnicou organizujú občania na podporu premiéra. „Je veľmi pekné, že všetci na pána premiéra myslia. Máme slobodu sa zhromažďovať, ale tiež platí legislatíva. Treba to komunikovať prostredníctvom mesta. Ale myslím si, že stačí, ak budeme na pána premiéra myslieť v priestoroch domova,“ povedala.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: