„Podnikateľ“ z Prešova lieta v problémoch, obete hovoria o stratených státisícoch. Dajte si pozor


Foto: „Podnikateľ“ z Prešova lieta v problémoch,  obete hovoria o stratených státisícoch. Dajte si pozor Foto: iStock

Len nedávno sa na komunitnej stránke Hľadá sa auto, krádeže automobilov (HAKA) objavilo svedectvo muža, ktorý sa mal dostať do problémov s prešovským podnikateľom. Tvrdí, že za pozlátkom sa v skutočnosti skrýva podvodník. Ako hovorí, sám sa mal stať obeťou jeho podvodu. „Prenajímal autá od rôznych požičovní a následne ich prenajímal ďalej. Takto točil biznis a hlavne podvody na depozitoch, kde nikomu nič nevrátil . Nebavíme sa o 500 alebo 1000 eur,“ vysvetlil Jozef.

Dodáva, že s problémom sa s ďalšími obeťami podvodov pána M. K. obrátili už aj na políciu. „Tento klamár a podvodník sa neozýva, prázdne sľuby. Klamstvá a podvody, kde falšoval potvrdenia o prevode peňazí na účet a podobne,“ dodáva autor. 

Podľa autora príspevku, v ktorom sa na možné nekalé konanie prešovského podnikateľa snažil upozorniť, sa k svojim peniazom snažili dostať len márne. „Každý týždeň nová výhovorka. Raz že im ukradli auto do Rumunska, následne že ho okradol jeho spoločník, následne, že má zablokovaný účet potom že má mať platby z leasingov, že predáva autá, aby splatil tie jeho resty,“ osvetlil situáciu.

Zdroj: Facebook/ HAKA Hľadá sa auto krádeže automobilov/ J. CH.

Ozvali sa aj ďalšie obete

Autor príspevku dodáva, že podľa jeho informácii sa majú peniaze, ktoré od obeti získal, pohybovať na úrovni státisícov. „Pozor na podvodníka, hanba,“ uzavrel svoj príspevok. Netrvalo však dlho, aby sa k slovu prihlásili aj ďalší, ktorí boli oklamaní. 

„Vidím, že nie som sám, kto sa na ňom popálil. Toho človeka poznám osobne a nerozumiem, ako môže spať s vedomím, že dlhuje peniaze a tvári sa, že sa nič nedeje a všetko to dá do poriadku,“ napísal jeden z komentujúcich. Podľa jeho slov ho tento podvod nestál malú sumu. „Moje ťažko zarobené peniaze. Dva roky práce v zahraničí na stavbe a absolútne sa nad tým ani nezamyslel koľko je za tým práce a času a netrápi ho to vôbec, že niekto prišiel o cely majetok kvôli nemu. Dávajte si pozor na to, komu požičiavate peniaze,“ dodal vo svojom komentári.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: