V Prešove pribudli nové prístrešky na zastávkach MHD. Budú šetrné k životnému prostrediu


Foto: V Prešove pribudli nové prístrešky na zastávkach MHD. Budú šetrné k životnému prostrediu Foto: euroAWK

V Prešove už minulý týždeň pribudli prístrešky na zastávkach MHD, ktoré zvýšili kvalitu cestovania svojím inovatívnym dizajnom a taktiež dôrazom na ekológiu. V meste nájdete konkrétne štyri kusy týchto prístreškov.

Prešov je vôbec prvé mesto, v ktorom dostala spoločnosť euroAWK možnosť priniesť najnovšiu generáciu mobiliáru a reklamných nosičov. Dodávateľ, ktorý pre spoločnosť dizajnoval a dodával aj prístrešky a reklamné nosiče v Prešove, má za sebou úspešné spolupráce napríklad aj s ázijským Katarom či nemeckými, talianskymi, alebo aj chorvátskymi mestami.

„Zadanie pre nášho partnera, ktorý pôsobí v oblasti mestského mobiliáru už takmer 50 rokov, bolo jasné. Priniesť do mesta prístrešky, ktoré vytvoria komfortnú zónu pri čakaní na mestské spoje, a zároveň budú dizajnovo svieže, moderné a nadčasové,“ uvádza obchodný riaditeľ euroAWK Róbert Lenárt.


Komfort cestujúcich dopĺňajú lavičky a opierky vyrobené z tropického dreva. Súčasťou požiadaviek bola aj odolnosť voči vandalizmu, preto sú použité pevná oceľ a extrudovaný hliník, ako aj až 10 milimetrov hrubé bezpečnostné sklo, ktoré by mali zabrániť bežnému vandalizmu.

Osvetlenie reklamných nosičov a prístreškov v nočných hodinách nie je samoúčelné. Ide o ochranu pred vandalizmom a v prípade prístreškov je ich cieľom najmä väčšia bezpečnosť cestujúcich pri čakaní na spoj,“ vysvetľuje Martina Majerová zo spoločnosti euroAWK.

Spoločnosť plánuje ponúknuť personalizované moderné riešenia mestského mobiliáru aj v ďalších mestách Slovenska. Osadenie nových prístreškov a reklamných nosičov vychádza zo spolupráce mesta Prešov so spoločnosťou euroAWK uzavretou v roku 2014. V rámci platnej zmluvy má mesto Prešov možnosť využiť bezplatne 20 kusov reklamných plôch na zariadeniach citylight počas dvoch týždňov mesačne.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: