Bývalej partnerke sa vyhrážal zabitím. Okrem verbálnych útokov ho odsúdili aj za krádež


Foto: Bývalej partnerke sa vyhrážal zabitím. Okrem verbálnych útokov ho odsúdili aj za krádež Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Svojej bývalej partnerke sa vyhrážal zabitím, teraz už pozná svoj právoplatný trest. Podľa informácií televízie JOJ agresor 47-ročnej žene posielal hlasové správy, ktorými jej robil zo života peklo. Jeho činy nezostali len pri verbálnych útokoch - v jej obydlí zničil všetko, čo mu prišlo pod ruku. Zdemoloval vešiakovú stenu, vylomil zasúvacie dvere a na viacerých miestach došlo aj k poškodeniu omietky.

Po danom vyčíňaní skončil vo väzbe. Následne s prokurátorom uzavrel dohodu o vine a treste. Po priznaní sa k spáchaniu trestnej činnosti ho súd uznal sa vinného.

Za nebezpečné vyhrážanie dostal trest odňatia slobody v trvaní 10 mesiacov, ktorý bol podmienečne odložený na 30 mesiacov. Okrem toho ho odsúdili aj za krádež šperkov, kameňov a iných cenných predmetov v dome v Humennom. Škody v súvislosti s daným trestným činom sa vyšplhali na viac ako 6-tisíc eur.

Obvinený bol právoplatným trestným rozkazom uznaný za vinného z prečinu krádež, za čo mu bol uložený podmienečný trest odňatia slobody v trvaní deviatich mesiacov s určením skúšobnej doby v trvaní 20 mesiacov,“ uviedla hovorkyňa súdov v Prešovskom kraji Ivana Petrufová. Agresor sa mal vďaka právoplatnosti verdiktu spoza mreží vyšetrovacej väzby dostať na slobodu.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: