Opitý vodič namieril vozidlo na dav v obci Červená Voda. Svedkovia si mysleli, že nemá brzdy


Foto: Opitý vodič namieril vozidlo na dav v obci Červená Voda. Svedkovia si mysleli, že nemá brzdy Foto: Facebook/Polícia SR - Prešovský kraj

Včera sme vás informovali o tragickej udalosti, ktorá sa odohrala na ranči v obci Červená voda v okrese Sabinov. Nezodpovedný vodič pod vplyvom alkoholu mal vozidlo namieriť na dav ľudí, ktorí sa zabávali na súťaží vo varení kotlíkového gulášu. Z miesta následne ušiel.


Redaktorovi portálu noviny.sk sa podarilo rozprávať so svedkami ohavného činu. „My sme si mysleli, že nemá brzdy a on ešte pridal a vrazil do tých ľudí, kde boli aj deti,“ vyjadrili sa svedkovia. Svojím vyčíňaním zranil šesť ľudí, z toho tri deti.

Na miesto bolo vyslaných viacero pozemných ambulancií a dva záchranárske vrtuľníky. Jeden z nich viezol do košickej nemocnice len 4-ročného chlapčeka, ktorý utrpel ťažké poranenia. Ten druhý 5-ročné dievčatko, ktoré museli uviesť do umelého spánku.


Vodiča sa neskôr podarilo dolapiť v jednej z úzkych ulíc neďalekého centra Sabinova. Pri úteku narazil do stĺpa elektrického vedenia, po čom mu zabránili v ďalšej jazde. Opakovane ho podrobili dychovej skúške, pričom vo všetkých prípadoch výsledok presiahol dve promile.

„Na základe promptnej reakcie operačného strediska ako aj policajných hliadok zo Sabinova bol podozrivý vodič v krátkom čase vypátraný a obmedzený na osobnej slobode,“ doplnila pre noviny.sk hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru Prešov Jana Ligdayová.

Prípad na mieste prevzal policajný vyšetrovateľ, 59-ročný vodič skončil s putami na rukách v policajnom aute. Svedkovia jeho zadržania hovoria, že ho policajti museli krotiť

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: