Vodičovi zo Sabinova, ktorý v Červenej Vode narazil do ľudí a ušiel, hrozí doživotie


Foto: Vodičovi zo Sabinova, ktorý v Červenej Vode narazil do ľudí a ušiel, hrozí doživotie Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

V sobotu 25. mája došlo v obci Červená Voda k mimoriadnej udalosti. Počas konania spoločenskej akcie narazil 59-ročný Sabinovčan s osobným autom na viacerých miestach do prítomných ľudí. V troch prípadoch šlo o maloleté osoby. 

Zranenia všetkých si vyžiadali lekársku pomoc. Vodič bez toho, aby poskytol zraneným pomoc, z miesta ušiel. Policajná hliadka ho v krátkom čase vypátrala a na ulici Priemyselná štvrť v Sabinove obmedzila na osobnej slobode. 

Muž bol podrobený dychovým skúškam, výsledky všetkých presiahli 2 promile. 59-ročný muž bol zadržaný a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Prípad rieši krajský vyšetrovateľ, ktorý vykonáva všetky potrebné procesné úkony,“ uvádza krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová. 

Krajský vyšetrovateľ vzniesol na základe dostatočnej dôkaznej situácie Sabinovčanovi obvinenie z obzvlášť závažného zločinu všeobecné ohrozenie spáchaného v súbehu s trestnými činmi neposkytnutie pomoci a ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. 

Zákon pre páchateľa v prípade preukázania viny pred súdom pri tomto protizákonnom konaní stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo až na doživotie,“ dodáva hovorkyňa Jana Ligdayová.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: