Krutý osud zobral Vaneske z Kežmarku oboch rodičov. Motorkár František jej venuje celý výťažok z motostretnutia


Foto: Krutý osud zobral Vaneske z Kežmarku oboch rodičov. Motorkár František jej venuje celý výťažok z motostretnutia Foto: Facebook/ Vilo Rozboril, František Černak; úprava redakcie

Príbeh Martiny odvysielala TV JOJ v relácii v Siedmom nebi. S manželom vychovávali krásnu dcérku Vanesku, ten ju však nečakane navždy opustil. Martina bola onkologickou pacientkou a choroba ju pripútala na vozík. Krutý osud však ich rodine udelil ďalšiu ranu. Milujúca matka v apríli taktiež navždy odišla.

Jej dcéra Vaneska zostala po smrti milovanej matky úplnou sirotou. Adoptoval si ju jej ujo Anton (brat zosnulého otca) s manželkou. Motorkár František sa dopočul o nešťastnom osude Vanesky, a preto sa jej rozhodol pomôcť. 

Zrušil plánovanú súkromnú akciu

František zrušil svoju plánovanú súkromnú akciu a pripravil Motostretnutie pre Vanesku, ktoré sa už čoskoro uskutoční v obci Jasenie v okrese Brezno. Bude sa konať v sobotu 8. júna od 13:00 hod. pri ihrisku. František oslovil aj sponzorov, ktorí mu poskytnú nápoje, jedlo a rôzne suroviny. Celú sumu, ktorú účastníci prispejú, daruje Vaneske z Kežmarku. 

„Počítam, že príde 150 až 200 motorkárov. Bude pripravený držkový a hovädzí guláš, za ktorý je dobrovoľný príspevok, no aj ďalšie pochutiny. Oslovil som aj muzikanta, ktorý má svoju aparatúru a bude aj hrať na harmonike,“ uviedol motorkár František. 

Organizátor pozná Vaneskinho uja Antona, ktorý sa rozhodol Vanesku adoptovať. S Vaneskou sa František aj osobne stretol a povedal jej, že má pre ňu prekvapenie. Na podujatie ju pozval a čaká, že Vaneska aj s ujom Antonom na stretnutí nebudú chýbať. František dodal, že by sa mali zúčastniť aj motorkári z Prešovského kraja a očakáva hojnú účasť.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: