Púšťajú vodiči v prešovskej MHD namiesto klímy kúrenie? Cestujúci sa sťažujú na neznesiteľné teplo


Foto: Púšťajú vodiči v prešovskej MHD namiesto klímy kúrenie? Cestujúci sa sťažujú na neznesiteľné teplo Foto: Facebook/DPMP, a.s. - Juraj Handzuš

Prichádzajúce vysoké teploty sú v letnom období síce radosťou, no v niektorých situáciách môžu byť aj trestom. Svoje o tom vedia aj Prešovčania, ktorí na presun po meste využívajú MHD. Leto ešte len začalo a sťažnosti na neznesiteľné teplo vo vozidlách sa už sypú.

Dopravný podnik mesta Prešov, viete mi vysvetliť, prečo nepoužívame v trolejbusoch klimatizáciu? Trasa Sídlisko III – Sekčov a som uvarená,“ uvádza prekvapená cestujúca Adriana v príspevku na sociálnej sieti. Používateľka Zdenka pod príspevkom potvrdila, že zažila podobný nepríjemný zážitok. 

V autobuse bolo podľa Zdenky neskutočné teplo, nedýchateľný vzduch a ako astmatičke sa jej v tomto prostredí necestovalo najlepšie. „Za lístky platíme, pokuty platíme, ak sa stane niečo nedopatrením v takomto teplom vozidle, tak neviem… Kde je chyba? Aspoň okienko otvoriť, keby sa dalo… Radšej sa snažím chodiť pešo všade, kam potrebujem…“


Pod príspevkom uvádzajú podobnú skúsenosť aj ďalší Prešovčania, podľa viacerých je vo vozidlách neznesiteľné teplo. Len pár dní po sťažnosti od Adriany sa v skupine objavil ďalší príspevok od cestujúcej Evy, ktorá tvrdí, že má pocit, že vodiči namiesto klímy púšťajú kúrenie.

Pod oboma príspevkami však niektorí Prešovčania upozorňujú na to, že za túto situáciu nemôžu vodiči. „Nie všetky vozidlá sú vybavené klimatizáciou. Vy sa v MHD veziete maximálne polhodinku, ale vodič tam musí sedieť 8 až 9 hodín. Čo myslíte, že sa za tým volantom parí od radosti? Verte mi, že ten vodič je prvý, čo by uvítal klimatizáciu a posledný, čo by ju vypol. Takže ľudkovia, skôr ako tu niečo napíšete, tak sa najprv zamyslite nad príčinami a neobviňujte vodičov, že nezapínajú klímu,“ vyjadril sa používateľ Juraj.

Ohľadom tohto problému sme kontaktovali aj Dopravný podnik mesta Prešov. V prípade, že dopravný podnik odpovie na našu otázku ohľadom klímy vo vozidlách MHD, budeme článok aktualizovať.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: