FOTO: Ako pokračuje výstavba Futbal Tatran Arény v Prešove?


FOTO: Ako pokračuje výstavba Futbal Tatran Arény v Prešove?
Galéria: 19 fotiek
Foto: Facebook/Futbal Tatran Aréna; úprava redakcie

V Prešove na Čapajevovej ulici sa 18. júla 2023 konalo slávnostné začatie výstavby Futbal Tatran Arény. Stavba by sa mala v roku 2025 stať dejiskom Majstrovstiev Európy do 21 rokov. Na základe zmluvných podmienok by mala byť výstavba ukončená do 18 mesiacov od jej začatia.

Spoločnosť Futbal Tatran Aréna uverejnila na sociálnej sieti informácie ohľadom toho, ako aktuálne vyzerá výstavba futbalového štadióna v Prešove. Na šiestich objektoch v rámci celého komplexu budovaného štadióna prebiehajú stavebné práce.

„Ich aktuálny stav posudzovali účastníci v poradí na 43. kontrolnom dni na konci mája. Na hlavnej tribúne stavbári montujú okrem iného PREFA konštrukcie, murujú steny a priečky prvého nadzemného podlažia. Zároveň prebieha na objekte montáž ústredného vykurovania, zdravotechniky, vzduchotechniky a elektroinštalácie,“ uvádza spoločnosť.

Taktiež sa realizujú izolácie pod potery, ako aj samotné potery na treťom nadzemnom podlaží. Na tribúnach B, C, a D sa murujú podtribúnové objekty a vence. Pozrite si priloženom fotoalbume, ako pokračujú práce na Futbal Tatran Aréne.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: