V Stropkove došlo k ďalšiemu požiaru obydlí, na mestskom úrade zasadá krízový štáb


Foto: V Stropkove došlo k ďalšiemu požiaru obydlí, na mestskom úrade zasadá krízový štáb Foto: Facebook/Mesto Stropkov – oficiálna stránka

V piatok 31. mája pred 12:30 hod. bol ohlásený požiar jednoduchých obydlí na ulici Za jarkom v Stropkove. Hasiči po príchode na miesto prieskumom zistili, že ide o požiar o rozlohe približne 30x60 metrov. K požiaru došlo len pár metrov od miesta, kde 17. apríla zhorelo 9 obydlí.

„Na mieste udalosti aktuálne zasahuje 21 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru z viacerých hasičských staníc v rámci Prešovského kraja s ôsmimi kusmi hasičskej techniky,“ uvádza hovorkyňa Krajského riaditeľstva HaZZ v Prešove Miroslava Knišová.

Zasahujúci hasiči aktuálne vykonávajú hasiace práce s cieľom lokalizácie požiaru. Z miesta udalosti neboli doposiaľ hlásené žiadne zranenia. V pohotovosti sú všetky záchranné zložky. Na mestskom úrade aktuálne zasadá krízový štáb. 


„V tejto chvíli nemáme bližšie informácie o rozsahu škôd, počte postihnutých, prípadne zranených osobách. Podľa predbežných odhadov ide o rozsahovo väčší požiar ako 17. apríla. Hľadáme možnosti, ako zabezpečiť náhradné bývanie ďalším rodinám,“ uvádza mesto Stropkov na sociálnej sieti.

Krízový štáb má zasadať v pravidelných intervaloch. Mesto prosí o solidaritu a maximálnu možnú mieru tolerancie k osobám postihnutým požiarom.

Požiar obydlí sa zasahujúcim hasičom podarilo po viac ako dvoch hodinách lokalizovať, naďalej pokračujú v likvidačných prácach. Pri zásahu profesionálnym hasičom asistujú aj členovia DHZO Chotča, Breznička, Bukovce a Havaj. Príčina vzniku požiaru bude predmetom zisťovania,“ dodáva Miroslava Knišová.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: