Z kancelárie za mreže. Starosta Štefanoviec jazdil pod vplyvom alkoholu, odhalila ho bežná kontrola


Foto: Z kancelárie za mreže. Starosta Štefanoviec jazdil pod vplyvom alkoholu, odhalila ho bežná kontrola Foto: Ilustračné foto/pexels.com

Starosta obce Štefanovce svoju kanceláriu vymenil za policajnú celu. Podľa informácií televízie JOJ mu po bežnej cestnej kontrole hrozí väzenie.

Vozidlom mal smerovať z Tovarného do Štefanoviec. Jeho cestu mu však prekazila nečakaná dychová skúška. „45-ročný muž bol policajnou hliadkou zákonným a predpísaným spôsobom zastavený a bol podrobený kontrole,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru Prešov Jana Ligdayová.

„Vykonanou dychovou skúškou bolo preukázané, že vodič jazdil pod vplyvom alkoholu, nafúkal viac ako 1,2 promile,“ dodala. Podľa slov jeho otca mal ísť nakúpiť na víkendovú akciu v obci, konkrétne Deň detí.


K prípadu sa vyjadrili aj miestni. „Robil niečo aj pre obec, ale mohol aj viac,“ tvrdí jeden z obyvateľov.

„Starosta je dobrý, vychádza ľuďom v ústrety, naňho nemôžem nič povedať, vždy mi pomohol,“ vyjadrila sa ďalšia obyvateľka. Starosta je momentálne za mrežami policajnej cely. Prípad sa rieši v takzvanom superrýchlom konaní a v nasledujúcom období sa predloží súdu.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: