Turista sa pošmykol na snehovom poli. Po 100-metrovom páde potreboval pomoc horských záchranárov


Foto: Turista sa pošmykol na snehovom poli. Po 100-metrovom páde potreboval pomoc horských záchranárov Foto: Horská záchranná služba

V nedeľu 2. júna sa 25-ročný slovenský turista počas zostupu z Bystrej lávky smerom do Mlynickej doliny pošmykol na snehovom poli a po približne 100-metrovom páde pociťoval bolesti v oblasti chrbtice. O pomoc bola požiadaná HZS a taktiež posádka VZZS z Popradu. 

Pre hmlu na mieste nehody nebolo možné vysadiť horských záchranárov a lekára VZZS priamo pri zranenom turistovi, a preto boli záchranári HZS vysadení na najbližšom možnom mieste a pokračovali pozemne. Posádka vrtuľníka zatiaľ pristála na Štrbskom plese. 

„Po vyšetrení zraneného, poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti a príprave na transport, bol muž na nosidlách transportovaný na miesto, kde poveternostné podmienky dovoľovali vyzdvihnutie pomocou leteckej techniky,“ uvádza Horská záchranná služba na internetovej stránke.

Pacient bol leteckými záchranármi s podozrením na poranenia v oblasti hrudníka a panvy prevezený do popradskej nemocnice. Horskí záchranári upozorňujú turistov, že vo vyšších polohách sa ešte môžu nachádzať snehové polia a hrozí riziko pošmyknutia a pádu. V týchto lokalitách radšej používajte mačky, paličky či čakan. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: