Na zastávkach MHD v Prešove pribúdajú nové označníky. Cestujúci budú mať potrebné informácie na jednom mieste


Foto: Na zastávkach MHD v Prešove pribúdajú nové označníky. Cestujúci budú mať potrebné informácie na jednom mieste Foto: Facebook/Dopravný podnik mesta Prešov, a.s.

Dopravný podnik mesta Prešov v tomto roku pokračuje s výmenou označníkov na zastávkach MHD. Označníky v antracitovej farbe vyrába dopravný podnik vo vlastnej réžii a sú v súlade s Manuálom tvorby verejných priestranstiev. 

Okrem cestovných poriadkov vo zväčšenom formáte obsahújú aj ďalší kliprám, ktorý je využívaný na umiestňovanie dôležitých oznamov a informácií a cestujúci tak majú všetko potrebné na jednom mieste. Dopravný podnik uvádza, že sa nimi zvyšuje aj vizuálna kultúra a čistota verejných priestorov. 

Pôvodné sa snažia ďalej využívať

„Zodpovedne nakladáme aj s pôvodnými červenými označníkmi. Časť z nich repasujeme a používame na ďalších nových zastávkach, prípadne pri výmenách. Tie, ktoré kvôli opotrebovaniu, poškodeniu či korózii už ďalej využiť nevieme, rozoberieme a vyťažený materiál spracujeme na iné účely,“ uvádza dopravný podnik na sociálnej sieti.

V tomto roku budú postupne vymenené označníky na Vranovskej, Bardejovskej, Duklianskej a Levočskej ulici. Obnovou prejdú aj zastávky na sídlisku Šváby, na Solivare mimo pamiatkovej zóny Soľná baňa a na Rusínskej ulici.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: