Verdikt je jasný, súd rozhodol o osude mladého herca z Prešova. Zákon ho dohnal za zabitie priateľa


Foto: Verdikt je jasný, súd rozhodol o osude mladého herca z Prešova. Zákon ho dohnal za zabitie priateľa Foto: Instagram/ michalgodar

Okresný súd (OS) Prešov po mesiacoch definitívne rozhodol. V prípade herca z Prešova Martina D. sa uzniesol na jeho vine. Za zabitie jeho priateľa, 29-ročného Michala G., mu vymeral desať rokov odňatia slobody vo väzení s najnižším stupňom stráženia. Rozsudok okresného súdu však nie je právoplatný. Obe strany sporu sa môžu odvolať na Krajský súd v Prešove. 

Sudca Okresného súdu Prešov na dnešnom hlavnom pojednávaní po doplnenom prednese záverečných rečí účastníkmi vyhlásil rozsudok, ktorým obžalovaného uznal za vinného zo zločinu zabitia v zmysle obžaloby,“ prezradila hovorkyňa KS v Prešove Ivana Petrufová. 

Nešťastie sa odohralo pred dvoma rokmi

K úmrtiu Martinovho priateľa Michala došlo ešte v novembri 2022 v byty jeho matky na prešovskom sídlisku. O prípade sme vás informovali už viackrát, naposledy 16. mája. Súd vtedy rozhodol, že „vzhľadom na obsah záverečných rečí je potrebné vykonať ďalšie dokazovanie”.


Prečítajte si viac: