V úseku Prešov – Drienovská Nová Ves je prerušená vlaková doprava. Vlak sa zrazil s autom


Foto: V úseku Prešov – Drienovská Nová Ves je prerušená vlaková doprava. Vlak sa zrazil s autom Foto: Facebook/Polícia SR - Prešovský kraj

V piatok 7. júna od 8:30 hod. je v úseku Prešov – Drienovská Nová Ves prerušená vlaková doprava. Došlo tam k zrážke osobného vlaku s autom. Železničná spoločnosť Slovensko o tom informuje na internetovej stránke. V spomenutom úseku budú vlaky nahradené autobusmi.

K dopravnej nehode osobného auta a vlaku Os 8509 došlo na železničnom priecestí na Košickej ulici v Prešove. Na miesto bolo vyslaných päť príslušníkov Okresného riaditeľstva HaZZ v Prešove z Hasičskej stanice Prešov s dvoma kusmi hasičskej techniky. Facebook/Polícia SR – Prešovský kraj


„Po príchode hasičov na miesto sa vodič z osobného motorového vozidla nachádzal už mimo vozidla. Zasahujúci hasiči skontrolovali zdravotný stav vodiča a cestujúcich vo vlaku a zabezpečili havarované vozidlo proti vzniku požiaru a úniku prevádzkových kvapalín. Pri udalosti nedošlo k žiadnym zraneniam,“ uvádza hovorkyňa Krajského riaditeľstva HaZZ Prešov Miroslava Knišová.

Ako uvádza hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, 35-ročný rušňovodič a 65-ročný vodič auta boli podrobení dychovým skúškam, výsledky boli negatívne. Dopravná nehoda je v štádiu objasňovania, polícia bude skúmať príčinu vzniku nehody a mieru zavinenia jej účastníkov.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: