Z Dračieho štítu spadli traja turisti. Na mieste musel zasahovať vrtuľník


Foto: Z Dračieho štítu spadli traja turisti. Na mieste musel zasahovať vrtuľník Foto: Horská záchranná služba

V sobotu 8. júna spadli zo žľabov Dračieho štítu na snehové pole v Zlomiskovej doline traja turisti. Spadli z výšky niekoľko desiatok metrov a utrpeli viaceré zranenia. Dvaja z nich boli Česi, ktorí uviazli na skalnej polici. Žena mala utrpieť poranenie nohy. Informuje o tom Horská záchranná služba.

„O súčinnosť bola požiadaná posádka leteckých záchranárov z Popradu, ktorej sa podarilo v nepriaznivých poveternostných podmienkach, silnom nárazovom vetre v doline, vysadiť neďaleko zranenej osoby horského záchranára z oblastného strediska Vysoké Tatry,“ informujú horskí záchranári. 

Záchranár horolezca na mieste ošetril a zateplil a spolu s náhodnými svedkami mu poskytol predlekársku pomoc. „Do záchrannej akcie bolo v súčinnosti s leteckou posádkou postupne nasadených niekoľko záchranárov HZS, ktorí pokračovali do steny k uviaznutým pozemne. Dvojici pomohli záchranári HZS dostať sa zo steny do bezpečia pomocou lanovej techniky,“ dodáva Horská záchranná služba.

Muž bol po zateplení letecky transportovaný do Starého Smokovca a následne pozemne do nemocnice na ďalšie ošetrenie. Vrtuľník prišiel aj po zranenú Česku, ktorú popradskí záchranári tak isto transportovali do nemocnice. 

Prečítajte si viac: