Koňare, pamätáte si na túto časť Prešova? Bývalý primátor spomína na krásy mesta


Foto: Koňare, pamätáte si na túto časť Prešova? Bývalý primátor spomína na krásy mesta Foto: Facebook/ Pavel Hagyari

Mesto Prešov sa v minulosti pýšilo mnohými kúskami, do ktorých sa v posledných rokoch zahryzol zub času. Výnimkou nie je ani majestátny kúsok v mestskom parku, na ktorý dnes spomínajú už len pamätníci. Výsadba v parku neďaleko Neptúnovej fontány zachytila zraky všetkých okoloidúcich, dnes ju budete hľadať však už len márne. 

„Lokálno patriotická ‘úchylka’ - kvetinový kôň a erb - hrdosť mesta Prešov v parku Pamätáte si ešte priatelia?... Cirka desať rokov,” napísal k priloženej fotografii majestátneho tátoša exprimáto Pavel Hagyari.


Na lokálny patriotizmus manifestovaný v parkových výsadbách však spomína ďalej. „Takto vyzeral vstup do Južného parku kedysi,“ dodal exprimátor. 

Zdroj: Pavel Hagyari

Koňa presunuli, výsadby však miestnym chýbajú

Diskutéri v komentároch s nostalgiou spomínajú na doby, kedy boli mestské parky rozžiarené vo farbách mesta. Prezradili aj to, že socha prešovského tátoša sa presunula. „Áno, pamätám si. Teraz je na kruháči pri Novume (nákupné centrum, pozn. red.),“ komentovalo v podobnom duchu viacero Prešovčanov. Exprimátor zožal aj vďaky. „Jedinečný, skvelý nápad a počin pán primátor. Ten titul si zaslúžite,“ odkázala Hagyarimu ďalšia diskutérka.

Ľudia nezabudli ani na večnú kritiku mesta. Ako jasne poznamenali, v posledných rokoch, a nie len za súčasného vedenia mesta, majú pocit, že sa mesto neposúva napred. „Teraz v parkoch žiadna starostlivosť o kvety. V parku na Námestí Legionárov jedna katastrofa. Kvetinový záhon divočina, bazénik bez vody,“ odkázala ďalšia komentujúca. 

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: