Prešovčanka bude mať svadbu v hlavnom kostole počas Trojičného jarmoku. Nevie, či je to dobrý nápad


Foto: Prešovčanka bude mať svadbu v hlavnom kostole počas Trojičného jarmoku. Nevie, či je to dobrý nápad Foto: pexels.com, PKO Prešov – Erik Wittner; úprava redakcie

Tradičný Trojičný jarmok sa na prešovskom námestí koná tradične každý rok začiatkom júna. Tento rok sa konal už 23. ročník. Ide o jedno z najznámejších podujatí, na ktoré sa príde zabaviť množtvo Prešovčanov a návštevníkov mesta. Budúci ročník však v Prešovčanke Simone vyvoláva stres.

S obavami sa podelila v príspevku na sociálnej sieti a dôvodom je, že presne v čase jarmoku budú mať v Konkatedrále sv. Mikuláša v Prešove svadobný obrad. Bojí sa množstva ľudí, ktorí by mohli tento veľký deň znepríjemniť. 

„Mám celkom dosť stres, že sa to tam bude hemžiť návštevníkmi jarmoku a ja budem musieť ísť so svadobčanmi cez túto masu do PKO, kde máme hostinu. Niekto mi naopak vraví, že to bude dobrá atmosféra a ja neviem, čo mám robiť,“ priznáva Simona. 

Ľudia sa ju snažia upokojiť a povzbudiť

Používateľka Klaudia pod príspevkom tvrdí, že v tom nevidí problém a podľa nej bude nemožné akurát fotenie pred kostolom. Prešovčanka Lucka uvádza, že počas jarmoku mala svadbu pár rokov dozadu, no problém nemali. 

Ďalší používatelia Simone odkazujú, aby sa zbytočne nestresovala pre maličkosti a užila si svoj veľký deň. „Úplne v pohode, tento rok tam bola aj svadba, aj Trojičný jarmok, veľa ľudí a nikto nič neriešil, hlavne netreba stresovať,“ uvádza Zdenka. 


„Keď budete robiť fotky, tešte sa, že budete môcť potom svojim deťom povedať, že ste mali na svadbe pred kostolom veľké publikum. Berte to pozitívne a nedajte sa týmto znechutiť. Veď to bude váš jeden z najšťastnejších dní v živote. A určite vás budú v tento deň podporovať aj úplne cudzí ľudia,“ upokojuje situáciu Mária. 

Podľa Lenky svadobný deň prebehne tak rýchlo, že jednotlivé udalosti bude Simona sotva vnímať a neskôr sa na prípadných nedokonalostiach baviť. „Skôr si ustrážte to, aby sa za tú dlhú dobu do svadby niečo nepokazilo kvôli tomu, že sa budete pridlho a priveľa zaoberať svadobným dňom. Veľa šťastia,“ dodáva.

Predjedlo si môžu dať na jarmoku

Používateľka Kristínka tieto obavy poňala humorne a Simone odkázala, že cestou do sály si môžu dať svadobčania jedlo a pitie na jarmoku. Humorne odkazuje, že v sále aspoň nebudú musieť riešiť predjedlo. Ďalší vtipný komentár pod diskusiou je od používateľa Petra, ktorý sa Simony pýta, či sa bojí, že sa hostia stratia na jarmoku.

Ďalšia Prešovčanka si sobáš taktiež zažila počas jarmoku a ako darček dostali svadobné fotenie v meste. „ Prežila som, aj keď tých divákov bolo dosť.“ Podľa skúseností ďalších, ktorí takúto svadbu zažili, či už ako novomanželia alebo hostia, sa ľudia automaticky pohybovali tak, aby mladomanželom a svadobčanom neprekážali.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: