Svetlana Jasenská z leteckého útvaru rezortu vnútra venovala výstup na Slavkovský štít zosnulým hasičom z Prešova


Foto: Svetlana Jasenská z leteckého útvaru rezortu vnútra venovala výstup na Slavkovský štít zosnulým hasičom z Prešova Foto: Facebook/Hasičský a záchranný zbor, TV Markíza; úprava redakcie

Svetlana Jasenská z Leteckého útvaru Ministerstva vnútra SR venovala nedávny výstup na Slavkovský štít dvom hasičom, ktorí prišli o život počas cvičenia hasičov neďaleko Prešova v máji v roku 2017. O príbehu informuje TV Markíza.

„Sme tu po siedmich rokoch od pádu vrtuľníka Bell 429. O život prišli dvaja hasiči z Prešova, Radoslav Lacko a Peter Toďor. Je mi to veľmi ľúto. Jeden z týchto chlapcov veľmi rád chodil práve na Slavkovský štít a jeho mame som sľúbila, že to tam pre neho raz vyjdem,“ uviedla Svetlana Jasenská počas výstupu s Jánom Tribulom. 

Svetlana spomína na obete ako na šikovných hasičov, ktorí svoju prácu vykonávali dlhé roky veľmi zodpovedne. Radoslav Lacko bol dokonca v čase tragédie riaditeľom Okresného riaditeľstva HaZZ v Prešove. 

Sama bojovala o život

Ako uvádza pre TV Markízu Svetlana, sama bojovala o život po páde z bicykla a nebyť leteckých záchranárov, možno by tu nebola. „Mala som ťažké zranenie, operovali mi mozog. Leteckí záchranári ma odviezli rovno na operáciu. Polroka som nemala časť lebky. Okrem toho som nevedela rozprávať, musela som sa to učiť,“ spomína na nehodu Svetlana. 

Výstup s Jánom Tribulom bol aj pozdravom do neba pre všetkých, ktorí prišli o život pri výkone svojho povolania. „Osobne ich nepoznám, o všetkých som sa dozvedela až po tragickom páde. Boli to však veľmi dobrí ľudia. Cítila som to tak, že niekto sa im musí ísť poďakovať aspoň týmto spôsobom. Ďakujem nielen tým hasičom, ktorí prišli o život pri tragédii, ale všetkým, ktorí nám v živote pomáhajú,“ dodala po výstupe na Slavkovský štít Svetlana Jasenská.

Prečítajte si viac: