V Medzilaborciach došlo ku konfliktu dôchodkýň: Staršia sa mladšej vyhrážala zabitím, nožom ju bodla do tváre


Foto: V Medzilaborciach došlo ku konfliktu dôchodkýň: Staršia sa mladšej vyhrážala zabitím, nožom ju bodla do tváre Foto: Facebook/Polícia SR - Nitriansky kraj

V piatok 7. júna povečer došlo v jednom zo zariadení v Medzilaborciach ku konfliktu medzi 66-ročnou a 64-ročnou dôchodkyňou. Spor vyústil až do napadnutia 64-ročnej ženy. Mladšia pani sedela v kresle, keď ju staršia sotila na zem, ľahla si na ňu a fyzicky ju opakovane napádala.

Počas útoku sa jej neustále vyhrážala zabitím. Konflikt pokračoval aj neskôr, keď napadnutá žena prechádzala okolo útočníčky. Tá vybrala z tašky nôž, ktorým mladšiu ženu bodla do tváre. Aj pri tomto útoku sa žene vyhrážala zabitím. Napadnutá žena sa bránila, utrpela aj ďalšie bodné poranenia. 

Chcela ju bodnúť aj druhým nožom

„V tomto vyčíňaní 66-ročnej ženy zabránila až tam prítomná ďalšia žena. Útočníčka sa nevzdala, z tašky vybrala druhý nôž a opätovne chcela zaútočiť na 64-ročnú ženu. Privolaná policajná hliadka agresívnu seniorku obmedzila na osobnej slobode, bola zadržaná,“ uvádza krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová.

Vyšetrovateľom Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove bolo na základe získanej dôkaznej situácie vznesené obvinenie 66-ročnej žene z obzvlášť závažného zločinu vraždy, spáchaného v štádiu pokusu. Vyšetrovateľ po vykonaní všetkých potrebných procesných úkonov spracuje podnet na podanie návrhu na vzatie obvinenej do väzby.

Prečítajte si viac: