VIDEO: Hladina Torysy stúpa. SHMÚ vyhlásil na východe Slovenska prvý stupeň povodňovej aktivity


Foto: VIDEO: Hladina Torysy stúpa. SHMÚ vyhlásil na východe Slovenska prvý stupeň povodňovej aktivity Foto: Redakcia, SHMÚ

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vyhlásil prvý stupeň povodňovej aktivity na povodí rieky Torysa. V pondelok, krátko pred obedom, dosiahol meraný vodný stav na mernej stanici Košické Oľšany - Torysa 235 centimetrov. S dĺžkou 129 kilometrov preteká značnou časťou Prešovského samosprávneho kraja.

Zdroj: SHMÚ

V meracej stanici Prešov však krátko poobede dosiahla vodný stav na úrovni len 170 centimetrov, čím v danej časti toku nedosiahla ani prvý stupeň povodňovej aktivity. Hladina rieky okrem okresu Košice a okolie, podľa našich čitateľov, stúpa aj na vyšších častiach toku rieky v okrese Prešov. Zvýšenú hladinu rieky nám hlásia čitatelia z obcí Drienov, Petrovany a Kendice. 

Zdroj: SHMÚ


Zvýšený tok hlásia aj na povodí Hornádu

SHMÚ vyhlásil prvý stupeň povodňovej aktivity aj na povodí rieky Hornád, ktorá preteká metropolou východu - Košicami. Zvýšenú hladinu namerala meracia stanica Kysak len niekoľko kilometrov severne od centra Ábova, kde na poludnie namerali vodný stav 228 centimetrov. 

Zdroj: SHMÚ


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: