FOTO: Na zastávke v Poprade spadlo sklo zo strechy na ženu, ktorá čakala na autobus


FOTO: Na zastávke v Poprade spadlo sklo zo strechy na ženu, ktorá čakala na autobus
Galéria: 4 fotky
Foto: L. P.

Vo štvrtok 6. júna pred 15:00 hod. došlo na zastávke pri Dome kultúry v Poprade ku kurióznej nehode. Na ženu, ktorá čakala na autobus, spadlo sklo zo strechy zastávky. Ako uviedla sestra zranenej, žena ležala v nemocnici s otrasom mozgu

V nedeľu 9. júna bola z nemocnice prepustená, no aktuálne zdravotný stav opäť rieši v nemocnici. „Bolí ju hlava a nemôže ju otočiť do strany. Má seknutý celý krk,“ dodala pre Prešovak.sk sestra zranenej. 

Vyjadrenie mesta

Na situáciu reagovalo v utorok 11. júna mesto Poprad na sociálnej sieti. Podľa vyjadrenia mestská polícia, ktorá bola po incidente na mieste, informovala oddelenie dopravy, ktoré zabezpečilo vyrozumenie firmy euroAWK,  pod správu ktorej prístrešky patria a sú výhradne v jej vlastníctve. 

Mesto po tomto incidente urgentne reagovalo. Oslovilo vlastníka prístreškov a požiadalo ho o zabezpečenie neodkladného preverenia technického stavu všetkých prístreškov s dôrazom na sklenené výplne týchto prístreškov a v prípade zistenia nedostatkov o neodkladné zabezpečenie zjednania nápravy,“ uvádza mesto.


Samospráva taktiež vyzvala spoločnosť, aby sa takýmto incidentom v budúcnosti predcádzalo. „O zistených nedostatkoch a vykonaných opatreniach si žiada byť mesto firmou okamžite informované,“ dodáva mesto.

Spoločnosť zintenzívnila priebežnú kontrolu prístreškov

Spoločnosť euroAWK sa k situácii taktiež vyjadrila. Kontaktovala dodávateľa prístrešku, spoločnosť mmcité sk s.r.o., so žiadosťou urýchleného overenia kvality inštalácie autobusových prístreškov a použitých komponentov a skla. Prístrešky boli montované v roku 2021 a majú životnosť 15 rokov. 

„Interne robíme všetko preto, aby sme podobným nešťastným udalostiam predišli. Po minulotýždňovej udalosti sme zintenzívnili priebežnú kontrolu prístreškov, komponentov a skiel všetkých prístreškov v meste Poprad,“ dodáva vo vyjadrení spoločnosť.

Spoločnosť taktiež vyjadruje poľutovanie nad týmto nešťastím a uvádza, že bude mestu Poprad plne súčinná pri riešení situácie voči občanom.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: