FOTO: Na motostretnutí sa pre Vanesku z Kežmarku vyzbieralo vyše 11-tisíc eur. Nechýbal pretekár Štefan Svitko


FOTO: Na motostretnutí sa pre Vanesku z Kežmarku vyzbieralo vyše 11-tisíc eur. Nechýbal pretekár Štefan Svitko
Galéria: 20 fotiek
Foto: František Černak

V sobotu 8. júna sa v obci Jasenie v okrese Brezno uskutočnilo Motostretnutie pre Vanesku z Kežmarku, ktorej krutý osud zobral oboch rodičov. Po tom, čo motorkár František počul o nešťastnom Vaneskinom osude, zrušil svoju plánovanú súkromnú akciu a rozhodol sa usporiadať toto stretnutie. 

Príbeh Martiny a jej dcéry Vanesky odvysielala TV JOJ v relácii v Siedmom nebi. S manželom vychovávali dcérku, manžel ich však tragicky navždy opustil. Martina bola onkologickou pacientkou a choroba ju pripútala na vozík. Milujúca matka po ťažkom boji s chorobou v apríli taktiež navždy odišla. Po smrti matky zostala Vaneska úplnou sirotou a adoptoval si ju jej ujo Anton (brat zosnulého otca) s manželkou. 

Na podujatí sa vydražil dres Štefana Svitka

František na motostretnutie oslovil aj sponzorov, ktorí mu poskytli nápoje, jedlo a ďalšie suroviny. Celá suma, ktorú účastníci prispeli, bola darovaná Vaneske. Prekvapením bol motokrosový pretekár Štefan Svitko, ktorý na podujatí vydražil svoj dres za 1 300 eur, ktoré boli taktiež venované Vaneske.

„Celková vyzbieraná suma pre Vanesku je 11 319 eur. Na podujatí sa zúčastnilo viac ako 500 motorkárov. Chcem sa poďakovať každému, kto prišiel a zbierku pre Vanesku podporil,“ uviedol pre Prešovak.sk organizátor František a doplnil, že peniaze sú uložené na účte a Vaneska si ich môže vybrať po dovŕšení 18 rokov.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: