Prešov bude oslavovať 777. narodeniny. Na toto sa môžete už čoskoro tešiť


Foto: Prešov bude oslavovať 777. narodeniny. Na toto sa môžete už čoskoro tešiť

Prešov oslavuje 777. narodeniny mesta. Obyvatelia toto výročie spoločne oslávia v rámci Dní mesta Prešov od 20. do 23. júna. Tešiť sa môžete na krájanie narodeninovej torty, súťaž o zaujímavé ceny, deň otvorených dverí v budove historickej radnice na Hlavnej 73, maľovanie autobusu na pešej zóne a (po)otvorenie parku na Masarykovej ulici.

Krájanie torty sa uskutoční vo štvrtok 20. júna o 17:45 hod. na pódiu na Hlavnej ulici. Tortu pre mesto Prešov upečú cukrári z Prešovského klubu Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov. Od štvrtka do piatka poskytne dopravný podnik jeden z vyradených autobusov, ktorý sa počas osláv bude nachádzať v centre mesta. Maľovať na neho budú študentu a profesionáli. 

V sobotu 22. júna o 19:00 hod. sa môžete zapojiť do súťaže o zaujímavé ceny. Informácie o súťaži nájdete TU. V sobotu od 13:30 do 15:30 hod. si môžete prehliadnuť priestory Historickej radnice mesta Prešov. V rámci osláv bude dočasne otvorený bývalý detský park na Masarykovej ulici

„Na tomto pootvorení prebehne participácia, v rámci ktorej môžete vyjadriť svoje potreby a požiadavky, ktoré budú základom pre verejnú architektonickú súťaž na jeho konečnú podobu,“ dodáva mesto. Viac informácií o podujatí nájdete TU.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: