V Poprade bude pre havarijný stav uzatvorená lávka pre peších. Rekonštrukciu znepríjemňuje uchádzač


Foto: V Poprade bude pre havarijný stav uzatvorená lávka pre peších. Rekonštrukciu znepríjemňuje uchádzač Foto: Facebook/Poprad - oficiálna stránka mesta

Od utorka 18. júna bude pre havarijný stav uzatvorená lávka na ulici 1. mája v Poprade na povodnej strane mosta. Na rekonštrukciu mosta vrátane lávky bolo už v roku 2022 vydané stavebné povolenie a taktiež vyčlenené finančné prostriedky na realizáciu. Informuje o tom mesto Poprad na sociálnej sieti.

Samospráva ešte v roku 2022 vyhlásila na rekonštrukciu mosta a lávok verejné obstarávanie, to však bolo zmarené odstúpením úspešného uchádzača od podpisu zmluvy. Mesto Poprad bezodkladne vyhlásilo na danú rekonštrukciu nové verejné obstarávanie.

„Opakovanými námietkami toho istého uchádzača, ktorý v predošlej súťaži odstúpil od podpisu zmluvy (v jednom procese verejného obstarávania boli podané až štyri námietky toho istého uchádzača) sa však celý proces verejného obstarávania predĺžil,“ uvádza mesto.

V súčasnosti nie je možné pristúpiť k rekonštrukcii, nakoľko daný uchádzač po vylúčení z predmetného verejného obstarávania, ktorého oprávnenosť svojím rozhodnutím potvrdil aj Úrad pre verejné obstarávanie, podal na súd správnu žalobu proti rozhodnutiu Úradu pre verejné obstarávanie o jeho vylúčení z procesu verejného obstarávania.

„Za porozumenie ďakujeme a zatiaľ obyvateľom a návštevníkom mesta odporúčame využívať lávku pre peších na návodnej strane, prípadne lávku pre peších na ulici Popradské nábrežie. Cyklistom odporúčame využívať novú lávku pre cyklistov nachádzajúcu sa oproti Okresnému úradu Poprad,“ dodáva mesto.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: