Záchytné parkovisko a kyvadlová doprava z Tatranskej Lomnice bude pre turistov opäť v prevádzke


Foto: Záchytné parkovisko a kyvadlová doprava z Tatranskej Lomnice bude pre turistov opäť v prevádzke Foto: Prešovský samosprávny kraj

Bezplatné parkovisko na začiatku Tatranskej Lomnice a kyvadlová autobusová doprava, v pravidelných intervaloch z areálu bývalého Eurocampu, sú pre turistov prístupné aj tento rok. Autobusy pôjdu na trase Tatranská Lomnica – Tatranské Matliare – Biela voda. Služby budú sprístupnené od soboty 15. júna. 

Prešovský samosprávny kraj spustil tieto služby minulý rok v súvislosti s rozsiahlou rekonštrukciou Cesty slobody. Na úseku vtedy pribudli zvodidlá a dopravné značky so zákazom parkovania popri ceste. Aj po komplexnej rekonštrukcii tatranskej magistrály má záchytné parkovisko svoje opodstatnenie.

„Aj v túto letnú sezónu chceme odľahčiť značne preexponované cestné úseky v našich Tatrách a všeobecne tatranskú dopravu a turistom umožniť bezplatné parkovanie na záchytnom parkovisku s kapacitou približne 400 áut. So SAD Poprad ideme opätovne tiež do kyvadlovej dopravy, ktorá sa nám osvedčila, keď v lete 2023 prepravila takmer 12-tisíc cestujúcich, priemerne za týždeň ich bolo viac ako 1050,“ uvádza presdesa PSK Milan Majerský.

Kyvadlová doprava bude premávať v júni a septembri vo víkendovom režime, počas sezóny v júli a auguste (od 29. júna do 1. septembra) počas celého týždňa. Cena lístka pre dospelého bude maximálne 1,50 eur pri platbe v hotovosti, pri platbe z dopravnej karty to bude lacnejšie, pričom cestujúci zaplatí za lístok 1 euro. Deti a žiaci budú mať cestovné za 80 centov pri platbe v hotovosti a za 50 centov pri platbe čipovou kartou. Pri osobitnom cestovnom zaplatia seniori, tehotné ženy a držitelia zlatej Jánskeho plakety 50 centov v hotovosti a 30 centov z dopravnej karty.

„Naďalej pritom ostáva v platnosti aj rodinné víkendové cestovné za jedno euro, kedy musí cestovať aspoň jeden rodič a aspoň jedno dieťa do 15 rokov. Každý člen rodiny zaplatí za lístok počas víkendu a cez štátny sviatok jedno euro,“ dodáva hovorkyňa PSK Daša Jeleňová na internetovej stránke.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: