Autobusové prístrešky v Poprade budú dočasne uzatvorené. Dôvodom je incident s roztriešteným strešným sklom


Foto: Autobusové prístrešky v Poprade budú dočasne uzatvorené. Dôvodom je incident s roztriešteným strešným sklom Foto: Facebook/Poprad - oficiálna stránka mesta

Vo štvrtok 6. júna pred 15:00 hod. došlo na zastávke pri Dome kultúry v Poprade ku kurióznej nehode. Na ženu, ktorá čakala na autobus, spadlo sklo zo strechy zastávky. Ako uviedla sestra zranenej, žena ležala v nemocnici s otrasom mozgu. 

Po nehode požiadal primátor Popradu Anton Danko riaditeľku technického oddelenia spoločnosti euroAWK (pod správu tejto firmy prístrešky patria a sú v jej vlastníctve) o urýchlenú a dôkladnú technickú kontrolu autobusových prístreškov, aby vylúčila možnosť prípadného ďalšieho prípadu s roztrieštením strešného skla. 

Primátor kontaktoval aj konateľa firmy mmcité sk s.r.o., ktorá je výrobcom týchto prístreškov a zvolal predstaviteľov oboch spoločností zodpovedných za stav prístreškov na rokovanie. To sa v Poprade uskutoční v stredu 19. júna. 

Prístrešky môžu byť uzatvorené aj pár týždňov

„Kým sa celá záležitosť nevysvetlí a nenájdu technické riešenia do budúcna, tak nemôžeme nič riskovať. Preto som požiadal prevádzkovateľa všetkých 67 prístreškov o ich dočasné uzatvorenie.  Ide predsa o bezpečnosť občanov mesta cestujúcich našou MHD, a to je u mňa na prvom mieste,“ povedal primátor Anton Danko.

Mesto na sociálnej sieti nevylúčilo, že prístrešky budú zatvorené aj niekoľko týždňov. Verejnosť bude s aktuálnym stavom a prijatými riešeniami oboznámená po stredajšom rokovaní. Taktiež budú uverejnené aj informácie ohľadom opätovného sprístupnenia autobusových prístreškov. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: