Kežmarčania sa už čoskoro budú baviť aj v stredy: ATHMOSTREDa sa blíži, pripravené sú zaujímavé koncerty


Foto: Kežmarčania sa už čoskoro budú baviť aj v stredy: ATHMOSTREDa sa blíži, pripravené sú zaujímavé koncerty Foto: Facebook/Mesto Kežmarok – oficiálna stránka; úrava redakcie

Mesto Kežmarok si aj tento rok pripravilo počas letných prázdnin koncerty zaujímavých slovenských osobností v rámci projektu ATHMOSTREDa. Počas júla a augusta si budete môcť v čarovnom prostredí na nádvorí kežmarskej reduty vychutnať dobrú hudbu s jedinečnou atmosférou.

Projekt multižánrových koncertov prvýkrát spustilo mesto minulý rok. Athmostredy začnú túto sezónu už čoskoro, a to 3. júla. Každý koncert sa začne vo večerných hodinách o 20:00 hod. Počet lístkov je obmedzený, na podujatia sa dostane len približne 100 vyvolených. Vstupenky sú už v predaji a nájdete ich TU

„Minuloročná premiéra projektu mala veľmi pozitívny ohlas. Najviac svojou jedinečnosťou zaujme priestor, v ktorom sa projekt koná. Komorná atmosféra koncertom dodáva veľmi špecifický punc. Je to zaujímavé pre interpretov aj divákov,“ uviedol pre Prešovak.sk Vladimír Mikolajčík z úseku umenia a kultúry mesta Kežmarok.


Počas prvého ročníka tohto zaujímavého projektu si návštevníci mohli užiť koncert kapely Korben Dallas a Tomáša Javnického, stand-up predstavenie komika Jakuba Zitrona Ťapáka a Tomáša Bedňu Šrámeka a taktiež aj divadelné predstavenie z pera Václava Havla - Audiencia.

Zmeny oproti minulému roku

Tento ročník prinesie menšie zmeny, jednou z nich je aj skutočnosť, že je zameraný len na hudobné produkcie. Prioritou mesta je priniesť multižánrové koncerty nekomerčných telies. Ďalšou zmenou je orientácia pódia a vstup do priestoru priamo cez vchod reduty. 

„Samozrejmosťou bude ATHMOSTREDa bar, kde sa budú pripravovať tematické miešané drinky. Lístky na koncerty sa rýchlo míňajú, čo je kvôli malej kapacite priestoru dôvod si ich zaobstarať čím skôr,“ dodáva Vladimír Mikolajčík.

Na koho sa môžete tento rok tešiť? 

  • 3. júla – Richard Autner
  • 17. júla – Dis Is Markéta
  • 31. júla –  Bad Karma Boy
  • 14. augusta – Saul
  • 28. augusta – Ondrej Daniš

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: