Mesto Humenné navrhlo zvýšiť poplatky za hrobové miesta. Za zvyšovaním majú byť objektívne dôvody


Foto: Mesto Humenné navrhlo zvýšiť poplatky za hrobové miesta. Za zvyšovaním majú byť objektívne dôvody Foto: pexels.com, Mike Bird

Mesto Humenné navrhlo zvýšiť poplatky za hrobové miesta. Argumentuje tým, že za zvyšovaním sú objektívne dôvody. Ako informuje TV JOJ, poplatok za hrobové miesta sa v meste nezvyšoval od roku 2016, zvýšenie má byť v priemere o 60 percent. 

Doterajší poplatok pri jednohrobe bol 46 eur, po novom by to malo byť 74 eur. Samospráva informuje, že je to poplatok na 10 rokov. Humenné bolo doteraz tretie najlacnejšie mesto. Hovorca mesta Marián Škuba uviedol, že aj po zvýšení patrí medzi najlacnejšie. 

Podľa predsedu Združenia miest a obcí Slovenska Jozefa Božíka neminulo zvyšovanie ani iné samosprávy na Slovensku a dôvody sú podobné. „Tým, že rastie inflácia, rastú aj mzdy. Je to síce nepríjemné, ale samosprávy k tomu musia pristupovať, je to normálne, je to logické.“ Podľa neho môže od januára situácia na Slovensku vyzerať opäť inak, lacnejšie to však nebude. 

„Prudko narastajú náklady na spracovanie odpadu a ešte aj budú rásť. Od 1. januára sa zavádza mechanické dotrieďovanie odpadu, čo opäť zvýši náklady. Náklady budú rásť, musíme riešiť záväzky voči Európskej únii a otázku skládkovania, teda čo najmenej skládkovať,” dodal pre TV JOJ Jozef Božík.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: