Hudobníci Kollárovci sú na letnú sezónu pripravení


Foto: Hudobníci Kollárovci sú na letnú sezónu pripravení

Členovia známej a obľúbenej kapely Kollárovci tvoria a vystupujú po celý rok. Veľa času na oddych nemajú. Ako pre mnohých hudobníkov, aj pre nich bude leto náročné. Už teraz sa môžu pochváliť novým albumom a pracujú i na nových videoklipoch.

Jeden z posledných natočených klipov „Karolína“ sa podľa slov primáša skupiny Tomáša Kollára tešil veľkej obľube, rovnako mali veľké ohlasy aj ich duchovné piesne „Mária ochrana“ či „Pán zastavil na brehu“.

Po úspešnom vianočnom CD sa môžu pochváliť ďalším novým počinom. V týchto dňoch majú za sebou spolu s ĽH Beťarky i natáčanie klipu k novej piesni „Ľúb, že dievča…“ z nového albumu Modlím sa piesňou, ktorý vyšiel koncom mája a už od júna sa výborne predáva. Pieseň by mala mať čoskoro premiéru.


S láskou, vďakou, úctou a pokorou

Bratia Kollárovci sa i s ostanými členmi tešia, že sa im darí a všade majú veľký fanclub. „Či tu na Slovensku alebo v Čechách, sme za to vďační. Taktiež že máme skoro celý rok vypredané koncerty. Tešíme sa, že nám to stále ladí, a nielen hudobne, ale aj ľudsky na tom javisku. Sme radi, že je tak, ako je, že sa môžeme venovať práci, ktorú milujeme,“ prezradil pred časom Tomáš.

Ich slová i texty hrejú fanúšikov pri duši. „Vážime si to, čo máme, že sme a že sme spolu. Sme za všetko skutočne vďační, nepotrebujeme už veľké hranie a prekvapenia…. S takou pokorou a vďačnosťou sa snažíme vždy pristupovať k práci. Takže len prosiť o zdravie a aby sme to zvládli,“ tvrdí.

A ako vznikol ich originálny ornament na košeliach či nohaviciach? „Roky máme svoju krajčírku z Pečovskej Novej Vsi, ktorá príde s návrhom a všetko nám vyšije. Niekedy všetko vyšívala ručne a dnes už je to o niečo jednoduchšie, strojovo sa to dá do počítača…“


Úsmevné príhody nesmú chýbať

Vraví sa, že humor je soľou života. Vedia ho vždy správne využiť. Ak hovoria zábavné historky, motivujú sa nimi zo života. „Všetko, o čom vtipkujeme, je vlastne skutočnosť. Všetko sa niekomu stalo, najlepšie vtipy sú vždy tie, čo sa aj reálne stali.“ Často sa inšpirujú aj staršími ľuďmi, ako napríklad ich babičkou.

„Plná optimizmu, humoru, hoci slabší sluch, ale všetko ustojí a vie si zo seba i spraviť srandu.“ Rovnako ako oni, radi prezradia aj vlastné huncútstva. Idú stále naplno, koncertujú po celý rok. V nedeľu 23. júna vystupujú na amfiteátri v Detve, v júli zaspievajú i v Terchovej. Taktiež budú 8. júla v skorých hodinách hosťami televíznej relácie Teleráno.

Boli tam už aj pred rokmi, rovnako ako aj v ďalšej rannej šou komerčnej televízie a taktiež sa viackrát objavili v talkšou Petra Marcina. Pravidelne vystupujú v TV Šlágr, kde aj moderujú svoj program. Často vystupujú na akciách s kamarátmi Kandráčovcami, momentálne im to „ladí“ aj so Sčambou či Vlastou Mudríkovou.

Aj východniari si ich užijú

Na východe sú tiež často a budú opäť na viacerých akciách. „Snažíme sa byť aj na východe, sme na rôznych akciách. V našom kraji radi vystupujeme,“ priznáva primáš kapely. Veľmi radi navštevujú Bardejov, Prešov, Košice či Svidník. Aj pred pár dňami účinkovali v Prešove počas Dobrého festivalu.

V nedeľu 30. júna sa opäť objavia na Festivale kultúry a športu v Medzilaborciach či 4. júla na Festivale Letohrania v Markušovciach (Spiš). V októbri prídu aj do Stropkova. Ich známe podujatie Stretnutie Goralov v Pieninách, ktoré organizujú  každoročne v Červenom Kláštore v Pieninách, sa uskutoční aj tento rok počas dvoch dní, od 16. do 17. augusta. Pravidelne sa objavujú aj na vianočných a novoročných akciách.

V lete budú aj oddychovať

Čas sa snažia venovať aj rodine najmä počas letnej dovolenky. „Oddychujeme cez sviatky a cez prázdniny. Keďže sme stále sme spolu na koncertoch v aute, po hoteloch, svoj voľný čas sa preto snažíme tráviť osobitne. Aby toho nebolo veľa,“ zasmial sa Tomáš. Snažia sa byť nielen dobrými manželmi, ale aj otcami, takmer všetci majú viac detí.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: