V okrese Sabinov zmodernizovali most a cestný úsek za vyše 400-tisíc eur


Foto: V okrese Sabinov zmodernizovali most a cestný úsek za vyše 400-tisíc eur Foto: Prešovský samosprávny kraj

V okrese Sabinov prešla modernizáciou cestná infraštruktúra. Prešovský samosprávny kraj tu preinvestoval 409-tisíc eur. Konkrétne bol vynovený 50-ročný most v Lúčke a opravená bola aj cesta v smere do Nižného Slavkova. 

Most vykazoval veľmi zlý stavebno-technický stav, nachádzal sa na šiestom zo siedmich stupňov hodnotenia. V rámci prác boli odstránené zistené poruchy výmenou nosnej konštrukcie a zvršku. Dolná stavba sa zrekonštruovala a na objekte sa vybudovali prechodné oblasti vrátane odvodnenia.

„Súčasťou rekonštrukcie bolo tiež vybúranie celej konštrukcie vozovky na moste a následné zhotovenie novej. Dosypali sa tu krajnice, osadili cestné smerové stĺpiky a zrealizovalo sa vodorovné dopravné značenie. Náklad všetkých zmienených stavebných prác sa vyšplhal na sumu 196-tisíc eur,“ uvádza Prešovský samosprávny kraj na internetovej stránke.

V okrese Sabinov prešlo rekonštrukciou aj takmer 1,7 kilometra cesty v úseku okresov Sabinov/Levoča – Nižný Slavkov. Projekt bol zameraný na zlepšenie stavebno-technického stavu cesty. Poškodený kryt vozovky sa odfrézoval a položit sa tu nový asfaltový koberec. Zrealizovalo sa aj vodorovné dopravné značenie. Investičná akcia stála viac ako 213-tisíc eur. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: