Popradské kultúrne leto sa opäť vráti na námestie. Festival prinesie zaujímavý program


Foto: Popradské kultúrne leto sa opäť vráti na námestie. Festival prinesie zaujímavý program Foto: Ilustračné – Facebook/Poprad – oficiálna stránka mesta

Po roku sa na popradské námestie opäť vráti festival kultúry, umenia a dobrej zábavy. Počas Popradského kultúrneho leta sa môžete tešiť na koncertné piatky, chýbať nebudú ani sobotňajšie rozprávkové predpoludnia venované deťom.

„Viac ako 20-ročná tradícia Popradského kultúrneho leta nás každoročne zaväzuje ponúknuť program, v ktorom sa predstavia špičkoví účinkujúci nielen zo slovenskej, ale aj českej hudobnej scény. Aj keď sme kvôli nižšiemu rozpočtu a šetreniu financiami museli programovú ponuku skrátiť len na dva dni v týždni, verím, že náš festival pritiahne milovníkov dobrej hudby na námestie,“ uviedol primátor mesta Anton Danko.

Program festivalu sa bude konať v medzikostolí v Poprade, v prípade nepriaznivého počasia sa koncerty presunú do Domu kultúry. V piatok 28. júna sa na Námestí sv. Egídia uskutoční otvárací koncert českej kapely Chinaski. Mesto o tom informuje na internetovej stránke.


Počas piatkových koncertov vás príde zabaviť aj kapela Iné Kafe, Lenka Filipová, Medial Banana, Nocadeň, Desmod, Hex, Vidiek či kapela Italian Bee Gees. Počas rozprávkových sobôt sa môžu deti tešiť na rozprávky o Danke a Janke či o Zlatej rybke

„Od 30. júla do 2. augusta sa uskutoční festival všetkého slovenského Made in Slovakia a okrem iného ponúkne koncerty významných umelcov z domácej scény. Na našom pódiu vystúpi She&Me, Robo Papp, Samuel Tomeček& Milujem Slovensko Števo Repka, Ľudo Kuruc Band s najväčšími hitmi Karola Duchoňa a domáca 4ka,“ uvádza mesto.

Chýbať nebudú ani predajcovia z celého Slovenska, ktorí zaplnia námestie svojimi výrobkami. Tešiť sa môžete aj na rôzne nápoje a chutné jedlá. Počas konania festivalu Made in Slovakia bude čakať na deti každý deň interaktívny 4-hodinový program v detskom mestečku.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: