Prešovská župa poskytne širokej verejnosti bezplatný cykloservis. Stačí splniť len jednu podmienku


Foto: Prešovská župa poskytne širokej verejnosti bezplatný cykloservis. Stačí splniť len jednu podmienku Foto: pexels.com, Mathias Reding

Prešovský samosprávny kraj už po štvrtýkrát poskytne širokej verejnosti bezplatný cykloservis. Bezplatnú službu poskytne kraj už v stredu 26. júna. Podmienka je len jedna a veľmi jednoduchá. S bicyklom stačí prísť pred Úrad PSK v spomínanú stredu. 

Osemhodinový servis pred úradom zabezpečí kvalifikovaný mechanik. Záujemcovia u neho môžu absolvovať vstupnú kontrolu a konzultácie ohľadom bicykla a taktiež si môžu dať nastaviť a premazať brzdy či riadenie.  V prípade potreby mechanik dotiahne aj skrutkové spoje, premaže reťaze a dofúka kolesá. Taktiež rád poradí, ako sa starať o svoj bicykel.

„Prešovský samosprávny kraj zabezpečuje bezplatný autorizovaný cykloservis pre širokú verejnosť už po štvrtýkrát. Akciou chce podporiť rozvoj cyklistiky na svojom území, zároveň chce motivovať k jazde na bicykli aj príležitostných cyklistov,“ dodáva župa na internetovej stránke.

Prečítajte si viac: