Rozvášnený dav v Medzilaborciach napadol policajta. Na obranu musel použiť zbraň


Foto: Rozvášnený dav v Medzilaborciach napadol policajta. Na obranu musel použiť zbraň Foto: Redakcia

Služba ako z akčného filmu. Rozvášnený dav ľudí útočil na jednej z ulíc v Medzilaborciach na policajta, ktorý vykonával svoju prácu. Podľa informácií televízie JOJ malo k incidentu dôjsť počas objasňovania priestupku.

„Príslušník mestskej polície vykonával štandardný služobný zákrok objasňovania priestupku, paradoxne v prospech napadnutého maloletého chlapca,“ priblížil hovorca Krajskej prokuratúry v Prešove.

Po tom, čo policajt žiadal od jedného z prítomných občiansky preukaz, do situácie sa priplietol obžalovaný. Agresívny muž opakovane naznačil policajtovi rukou gesto podrezania. Zároveň sa mu vyhrážal, že už dlho žiť nebude. V dôsledku toho musel príslušník mestskej polície využiť hrozbu strelnou zbraňou. To, že by ňou na niekoho mieril, popiera.

„Na mestských kamerách to je jasne vidno. Bol som ja a okolo mňa ich bolo asi dvesto. Zo všetkých strán do mňa sácali. Zbraň som vytiahol, mal som ju nad hlavou. Na nikoho som nemieril,“ objasňuje svoj skutok policajt. Syn obžalovaného však tvrdí niečo iné.

„Rozvášnený dav, niekoľko desiatok ľudí, policajta v tesnej blízkosti doslova obkľúčil, strkal do neho, sácali ho a kričali na neho aj vyhrážky o usmrtení,“ potvrdil výpoveď policajta hovorca Krajskej prokuratúry v Prešove Marián Spišák.


48-ročného Medzilaborčana polícia obvinila z trestného činu útoku na verejného činiteľa. Agresor sa k svojmu konaniu nevyjadril. Aj napriek tomu, že jeho manželka stála za jeho nevinou, sudca mal na jej pohľad iný názor.

Podľa zákona mužovi hrozí za daný skutok trojročné väzenie. Sudca o jeho osude rozhodol inak. Svoj trest si odpracuje.

Obvinený bol sudcom pre prípravné konanie uznaný za vinného z prečinu útoku na verejného činiteľa, za čo mu bol uložený trest povinnej práce v rozsahu dvesto hodín,“ uviedla hovorkyňa súdov v Prešovskom kraji Ivana Petrufová. Trest musí vykonať do roka v jeho voľnom čase bez nároku na odmenu.

Prokuratúra sa zaoberala aj použitím strelnej zbrane. Vyvodila záver, že zasahujúci policajt ju využil v napätej situácii oprávnene na zaistenie vlastnej bezpečnosti.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: