Koho zavolať na otvorenie Futbal Tatran Aréna? Prešovčania chcú vidieť svetové aj domáce tímy

Práce na štadióne Futbal Tatran Aréna sú v plnom prúde, pričom jeho rekonštrukciu by mali dokončiť v decembri tohto roku. Dovtedy zostáva ešte niekoľko mesiacov a Prešovčania sa začínajú zamýšľať nad tým, ktorý tím by mohli zavolať na jeho otvorenie.

Diskusia vznikla pod príspevkom na sociálnom médiu, v ktorom autor príspevku navrhol nemecký klub VfB Stuttgart. Odôvodnil to tým, že Tatran Prešov v čase svojej najväčšej slávy hral práve proti tomuto klubu. Niekoľko diskutujúcich sa na tento zápas spomenulo.

Používateľ Ladislav uviedol, že Prešovčania počas zápasu v Študgarde prehrali 1:3. Počas zápasu na domácom poli to však vyzeralo nádejne. Pár minút pred koncom dali Prešovčania skórovali, čím zvýšili svoje skóre na 4:1. Rozhodca ho však neuznal a hra pokračovala v predĺžení.

Nemeckí hráči sa vtedy zomkli a udelili Prešovčanom štyri góly. Zápas nakoniec skončil pre domáci tím prehrou s výsledkom 3:5. „Naši hráči boli úplne vyčerpaní, krásny zápas,“ zhodnotil priebeh zápasu zo súťaže Pohár UEFA 1973/74 Ladislav.

Diskutujúci pripomenuli, že počas rovnakej súťaže si Prešovčania zahrali aj s FK Velež Mostar z Bosny a Hercegoviny. Počas prvého zápasu sa slovenskému družstvu podarilo vyhrať 4:2, v tom druhom už bol výsledok vyrovnanejší – zápas skončil remízou 1:1.

Zazneli aj ďalšie názvy tímov, ktoré kedysi hrali v Prešove. Sú to škótsky Dunde United či španielsky Real Zaragoza. Neopomenuli ani nemecký Bayern Mníchov, s ktorým sa Prešovčania popasovali ešte v roku 1966. Aj tento zápas skončil remízou 1:1.

Zatiaľ čo väčšina uvažovala vo veľkom, našli sa aj opačne zmýšľajúci. Pozvať by chceli české družstvá Sparta Praha, Slavia Praha či Viktoria Plzeň. Používateľovi Petrovi stačí naozaj málo, keďže by rád videl zápas s Ľuboticami alebo Kapušanmi.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.