V popradskej MHD vyčíňa údajný úchyl. Obťažuje najmä dievčatá, rodičia sa boja o svoje deti


Foto: V popradskej MHD vyčíňa údajný úchyl. Obťažuje najmä dievčatá, rodičia sa boja o svoje deti Foto: imhd.sk, iStock

Mnohými Popradčanmi otriasla správa o vyčíňaní údajného úchyla, ktorý má v miestnych autobusoch obťažovať a prenasledovať deti. „Na linkách MHD-starý a nový juh, sa pohybuje jeden starší pán, podľa opisu sivé krátke vlasy, sivé fúzy, je vysoký a má trochu brucho, často nosí červenú flisovú mikinu,” napísala na sociálnej sieti pohoršená Popradčanka Lucia. Starší muž sa podľa miestnych správa podozrivo, nakoľko sa detí, a to najmä malých dievčat, vypytuje otázky. „Jeho správanie je prinajmenšom podozrivé,“ dodáva.

V linkách MHD má deťom údajne klásť otázky, kam a za kým idú, či na akú linku nastupujú. Dodala, že niekedy vystúpi na tej istej zastávke, ako dieťa, ktoré si vytipuje. „V autobuse prisadne k dieťaťu, vypytuje sa ho na všetko možné- zrejme zbiera informácie,“ ozrejmila situáciu. Rodičov aj deti upozorňuje na túto podozrivú aktivitu.

Zdroj: Facebook/ Popradské info…

Dopravca incident potvrdil, problém riešia

Ako pre Prešovak potvrdila Erika Ziltová zo Slovenskej autobusovej dopravy Poprad, s problémom sú oboznámení. Zdôraznili, že ho nahlásili už aj príslušným orgánom. „Vami spomínaný problém evidujeme. V uvedenej veci sme už podnikli kroky a nahlásili tento problém príslušným orgánom,“ prezradila Prešovaku.

S otázkami o tejto situácii sme sa obrátili aj na políciu. Správu budeme o ich vyjadrenie aktualizovať.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: