Muž v okrese Vranov nad Topľou jazdil s doživotným zákazom viesť motorové vozidlá a s 2,8 promile alkoholu


Foto: Muž v okrese Vranov nad Topľou jazdil s doživotným zákazom viesť motorové vozidlá a s 2,8 promile alkoholu Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Muž vo veku 29 rokov jazdil posledný júnový deň vo večerných hodinách medzi obcami Skrabské a Vyšný Žipov. Svojou jazdou ohrozil policajnú hliadku, keď sa autá na ceste míňali. Počas jazdy totiž prešiel do protismeru. 

Policajná hliadka chcela toto podozrivé vozidlo zastaviť, no vodič pokyn na zastavenie nerešpektoval a zvýšil rýchlosť jazdy. Opakovane prechádzal do protismeru a vytláčal protiidúce vozidlá. Nakoniec bol zastavený a podrobený kontrole. 

„Lustráciou bolo zistené, že muž nie je držiteľom vodičského oprávnenia a má uložený doživotný zákaz činnosti viesť motorové vozidlá všetkého druhu,“ uvádza Krajské riaditeľstvo Policajného zboru Prešov v príspevku na sociálnej sieti. 

Policajnú hliadku prekvapil aj výsledok dychovej skúšky, ktorá u tohto nezodpovedného vodiča odhalila 2,8 promile alkoholu. Muž bol obmedzený na osobnej slobode a skončil v cele policajného zaistenia. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: