Cez víkend čaká Levoču púť na Mariánskej hore. Pripravte sa na dopravné obmedzenia


Foto: Cez víkend čaká Levoču púť na Mariánskej hore. Pripravte sa na dopravné obmedzenia Foto: Ilustračné – Facebook/Mesto Levoča

Prvý júlový víkend, 6. a 7. júla, sa v Levoči bude konať jedna z najvýznamnejších náboženských udalostí Slovenska – Levočská púť. Návštevníkov Levoče čakajú v tejto súvislosti viaceré dopravné obmedzenia.

V meste budú uzatvorené miestne cesty na ulici Športovcov, Ovocinárskej a Sadovej. V dopravnom smere od Levočskej doliny do Levoče, v úseku od križovatky s miestnou cestou ulice Viktora Greschika po križovatku s ulicou Športovcov, bude pravý jazdný pruh vyhradený pre parkovanie autobusov.

Všetky verejné parkoviská budú vyznačené dočasným dopravným značením a pre návštevníkov púte bude na starom ihrisku (Potočná ulica) vytvorené a označené záchytné parkovisko. Pre pútnikov, ktorým zdravotný stav neumožňuje vyjsť pešo na Mariánsku horu, bude zriadená kyvadlová doprava. Premávať bude kontinuálne z Námestia Majstra Pavla (od farského úradu).


Ukončenie osobitného dopravného režimu sa očakáva v nedeľu 16:00 hod. Polícia na sociálnej sieti žiada vodičov, aby boli počas podujatia trpezliví, zvýšili opatrnosť a boli ohľaduplní a tolerantní voči väčšiemu počtu chodcov a aby dodržiavali pokyny príslušníkov polície a organizátorov podujatia.

Chodcov žiadajú, aby dbali na svoju vlastnú bezpečnosť a dôsledne venovali pozornosť situácii v cestnej premávke. Pútnikov prichádzajúcich autobusmi žiadajú, aby sa pri vystupovaní nesústreďovali pred alebo za stojacimi autobusmi, ale aby vyhľadali vhodné a bezpečné miesto.

„Na bezpečnosť pútnikov budú počas celého víkendu dozerať desiatky policajtov. Veríme, že toto jedinečné podujatie prebehne aj vďaka disciplinovaným účastníkom bez komplikácií,“ dodáva polícia. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: