Prešovskí policajti vykonali celokrajské osobité kontroly. Odhalili vodičov pod vplyvom, aj tých čo dupnú na plyn


Foto: Prešovskí policajti vykonali celokrajské osobité kontroly. Odhalili vodičov pod vplyvom, aj tých čo dupnú na plyn Foto: Facebook/Polícia SR - Prešovský kraj

Aj počas minulého týždňa policajti z Prešovského kraja odhalili vodičov, ktorí si za volant sadli posilnení alkoholom. Niektorí viac, iní menej. V priebehu siedmich dní zistili požitie alkoholu pred jazdou tridsiatim trom vodičom.

Osem dychových skúšok ukázalo hodnotu pod jedno promile, štyri nad jedno promile. Nafúkalo aj dvadsaťjeden nemotorových účastníkov cestnej premávky a u štyroch vodičov bola zistená prítomnosť omamnej a návykovej látky. 

Na území kraja tiež prebehla celokrajská osobitná kontrola, počas ktorej bolo zistených osemdesiat tri porušení pravidiel cestnej premávky. „Najviac porušení bolo zistených pri prekročení stanovenej alebo obmedzenej rýchlosti jazdy a to v dvadsiatich štyroch prípadoch,“ dopĺňa polícia. 

Došlo aj k tridsiatim štyrom dopravným nehodám. „Pri týchto nehodách nedošlo k usmrteniu osôb. Ťažko zranené boli dve osoby a ľahké zranenia utrpelo štrnásť osôb,“ približujú policajti. Pod vplyvom alkoholu ich bolo zavinených päť. 

V stredu 26. júna bol vykonaný spoločný výkon služby dopravnej polície na území okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade. Počas neho odhalili päťdesiatosem priestupkov a v piatok 28.júna policajti vykonali celokrajská osobitná kontrola, s výsledkom tridsaťosem zistených priestupkov.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: