Vodič spod Tatier zdemoloval čo mu stálo v ceste, auto skončilo na boku. Nafúkal takmer 2 promile!


Foto: Vodič spod Tatier zdemoloval čo mu stálo v ceste, auto skončilo na boku.  Nafúkal takmer 2 promile! Foto: Facebook/ Polícia SR - Prešovský kraj

Len nedávno sme informovali o rozsiahlej policajnej akcii zameranej na alkohol v dychu u vodičov. Aj, keď mnohí na prácu policajtov nadávajú a považujú ju za zbytočné zdržanie, včerajšia udalosť dokazuje, aká dôležitá prevencia v skutočnosti je. Jazda alkoholom povzbudeného vodiča sa mohla skončiť tragicky. S promile v krvi sa rútil po vozovke, keď stratil kontrolu nad vozidlom, prevalcoval všetko, čo mu stálo v ceste. 

K nehode došlo v pondelok popoludní v obci Kyjov, v okrese Stará Ľubovňa. Ako polícia uviedla, za volantom sedel 36-ročný vodič. „Počas šoférovania neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam a s autom zišiel mimo cestu. Tam narazil do autobusovej zastávky a pokračoval v jazde, kde narazil do plota a s autom sa prevrátil na bok,“ uviedli prešovskí policajti.

Zdroj: Facebook/ Polícia SR - Prešovský kraj

Okrem alkoholu narazili aj na ďalší problém, polícia vzniesla obvinenia

Polícia dodala, že po vykonaní dychovej skúšky namerali u vodiča 1,94 promile alkoholu. Aj, keď nedošlo k stratám na životoch či zraneniu inej osoby, škody boli veľké. „Okrem toho, že spôsobil viaceré škody na majetku, taktiež si spôsobil ťažké zranenia, z ktorých sa bude liečiť viac ako 6 týždňov,“ dodala polícia.

Bližším prešetrovaním udalosti však policajti narazili ešte na ďalší problém. Vodič osobného auta, ktorý sa podnapitý rútil obcou, nebol držiteľom vodičského oprávnenia. Polícia dodáva, že 36-ročnému mužovi bolo vznesené obvinenie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: