Takto má vyzerať zastávka v 21. storočí? Využívajú ju aj školáci. Vranovská radnica reaguje


Foto: Takto má vyzerať zastávka v 21. storočí? Využívajú ju aj školáci. Vranovská radnica reaguje Foto: Facebook/ Nekŕmte nás odpadom

Mala by takto vyzerať zastávka v 21. storočí? Túto otázku si kladú aj obyvatelia mesta Vranov nad Topľou, ktorí sú nespokojní s jej aktuálnym stavom. Ako nám prezradili obyvatelia, zastávku využívajú ako bežní cestujúci, tak aj školáci, ktorí pri nej vyčkávajú na autobus.

Nie práve najpôvabnejší stav si všimla aj známa stránka Nekŕmte nás odpadom. „Chceli by sme poukázať na ‚krásnu‘ zastávku vo Vranove, ktorá tu bola cca rok dozadu a nič sa nezmenilo,“ píše čitateľ. Prázdniny sú pred nami, a tak veríme, že sa to konečne zmení a deti v septembri budú čakať v bezpečnej a novej zastávke,“ napísali k zverejneným fotografiám na sociálnej sieti.  

Hanba pre mesto”, píšu miestni

Lokalita autobusovej zastávky pritom Vranovčanom ani mestskému zastupiteľstvu rozhodne nie je neznáma. Stojí v blízkosti školy, kde podľa slov občanov nikomu neprekáža, že je v dezolátnom stave. „Je to hanba pre mesto,“ napísal jeden z komentujúcich.


Vranovčanom nezostáva nič iné, než smiech cez slzy. „Aspoň pekná panoráma,“ komentoval ironicky jeden z diskutérov. „Ale pokosili aspoň okolo, aby to slušne vyzeralo,“ dodáva ďalší. V diskusii sa pritom hromadia správy, ktoré nešetria na kritiku mesta. Našli sa aj takí, ktorí podotkli, že podobný problém trápi viaceré regióny. 

Mesto reaguje, opravy chcú realizovať do konca roka

Ako pre Prešovak prezradila Eva Fedorňákova, hovorkyňa radnice, mesto Vranov si je vedomé neutešeného stavu autobusových zastávok. Sľubujú, že dôjde k náprave. „V tejto časti mesta, Lomnica – Ortáše, sú dve autobusové zastávky. V rámci ich opravy, ktorá bude zrealizovaná do konca tohto kalendárneho roka, na oboch zastávkach bude odstránený prístrešok, nanovo upravená a vydláždená plocha oboch zastávok, na jednej z nich bude osadený nový prístrešok – jedná sa o nástupnú autobusovú zastávku,“ uviedla pre Prešovak.

Dodáva, že obe nové zastávky budú označene novou označovacou tabuľou. „Túto opravu mesto zrealizuje pomocou zamestnancov mestského úradu - oddelenia údržby mestského majetku,“ dodala Fedorňáková. 

 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: