FOTO: Prešovská radnica rozpredáva nehnuteľnosti. Aj vy sa môžete stať novým majiteľom!


FOTO: Prešovská radnica rozpredáva nehnuteľnosti. Aj vy sa môžete stať novým majiteľom! Foto: Mesto Prešov

Mesto Prešov pristúpilo ku kroku, vďaka ktorému by chcelo ozdraviť svoje financie. Zo svojho vlastníctva vybralo hneď niekoľko objektov, ktoré ponúkli do verejnej dražby. Tvrdia, že ak by naďalej ostali v rukách radnice, nevedeli by ich využiť a stratili by rentabilitu. Už čoskoro tak môžu mať úplne nového majiteľa.

Radnica už premýšľa aj nad tým, čo s vyťaženými peniazmi. Tie by chceli použiť na rozvoj samosprávy. „Ekonomicky najlepším riešením sa tak stala obchodná verejná súťaž s elektronickou aukciou, v ktorej dokáže radnica neupotrebiteľný majetok speňažiť a peniaze tak využiť napríklad na rozvojové projekty mesta,“ uviedlo mesto. 

V ponuke je aj lukratívny bytový dom

Ako mesto priblížilo, do ponuky sa dostal aj bytový dom, ktorý sa nachádza v príjemnej a lukratívnej časti mesta na ulici Medzinárodného dňa žien. „Mestská budova na ulici MDŽ je takým chýbajúcim dielikom do skladačky celého okolia uzavretého dvora, ktorý je lemovaný ulicami 17. Novembra, MDŽ a Sedliackeho povstania. Ide o veľmi príjemné prostredie so zrekonštruovanými bytovkami, zeleňou a detským ihriskom. Nový vlastník bude mať viac možností, rekonštrukciou a revitalizáciou tejto nehnuteľnosti, dotvoriť kompletný obraz krásnej mestskej lokality. Verím, že verejná a transparentná súťaž, prinesie investora, ktorý si uvedomuje potenciál budovy a celého okolia,“ povedal primátor mesta Prešov František Oľha.

Do dražby sa dostalo aj niekoľko nebytových priestorov, ktoré sú ideálnym miestom na štart nového podnikania. „Medzi predávané nehnuteľnosti patria aj 4 nebytové priestory, ktoré sa nachádzajú na sídlisku Sekčov na Ďumbierskej ulici,“ zdôraznilo mesto. „Všetky tieto priestory sa nachádzajú v bytových domoch v blízkosti nákupných centier MAX a BILLA s dobrou dostupnosťou osobnej prepravy aj MHD do centra,“ dodali. Celý zoznam priestorov, ktoré sa môžu dostať aj do vašich rúk mesto zverejnilo na svojej stránke.


Zdroj: Mesto Prešov

V prípade záujmu ponúka aj osobnú prehliadku, ktorá sa zrealizuje už 15. júla od 10. hodiny. Oneskorenci tak budú môcť využiť ešte jeden pokus, a to 2. augusta o rovnakom čase. Podľa slov mesta sa tak do verejnej súťaže dá zapojiť jednoducho cez elektronickú schránku, prípadne v listinnej podobe.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: