VIDEO: Diaľnice zadarmo prídu do Prešova už o tri týždne. Primátor Oľha vysvetlil, ako to bude fungovať


Foto: VIDEO: Diaľnice zadarmo prídu do Prešova už o tri týždne. Primátor Oľha vysvetlil, ako to bude fungovať Foto: Tucon, Facebook/ Fero Oľha - primátor mesta Prešov

Novinky z rezortu dopravy sa dotknú ak šoférov z Prešova. Zmeny prídu už o tri týždne. Od 1. augusta tak bude možné úseky diaľnice D1 a rýchlostnej cesty R4 využívať bezplatne. Nová vyhláška z dielne rezortu Jozefa Ráža (Smer-SD) vyňala z povinnosti platieb za diaľničnú známku až 23 úsekoch v okolí väčších slovenských miest. 

Táto zmena sa dotkne aj krajského mesta Prešov, čo vo svojom videu potvrdil aj primátor mesta František Oľha. „Pred nejakým časom sme na našom mestskom úrade spolu s Ministerstvom dopravy SR iniciovali stretnutie. Výsledkom tohto rokovania je, že za používanie diaľničných privádzačov a obchvatov okolo Prešova už nebudete musieť platiť,“ napísal primátor na sociálnej sieti. Po spomínaných trasách sa prešiel aj v názornom videu.


Ako doplnil, už od prvého augusta budú bez povinnosti poplatku prechodné úseky napríklad z Veľkého Šariša až do Záborského, či iné. „Pôjde o úseky Prešov-Západ – Prešov-Juh a úsek R4 Prešov-Sever – Prešov-Západ. Tieto časti diaľnice a rýchlostnej cesty budú po novom označené dopravnou značkou so znením: ‘Úsek diaľnice nespoplatnený diaľničnou známkou’,“ doplnil primátor.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: