Násilníci z trolejbusu boli vyhodení zo školy


Foto: Násilníci z trolejbusu boli vyhodení zo školy

Trojica mladíkov z prešovského trolejbusu, ktorá brutálne napadla cestujúceho, sa postaví pred súd. Momentálne sú dvaja z nich vo vyšetrovacej väzbe, jeden bude súdený na slobode. Dvaja z mladíkov už predčase skončili so so štúdiom, tretiemu hrozí trojka zo správania.

Jeden z chlapcov odišiel zo školy tento týždeň, študoval na Strednej odbornej škole dopravnej na Konštantínovej ulici v Prešove. Pripravoval sa na maturitu v odbore komerčný pracovník v doprave. Dôvodom pre zanechanie školy bolo umiestnenie do vyšetrovacej väzby. V prípade uznania viny by navyše aj tak nasledovalo vylúčenie.

Druhý z výtržníkov vo vyšetrovacej väzbe prešiel niekoľkými školami, naposledy navštevoval Strednú odbornú školu technickú na Volgogradskej ulici v Prešove. Z tejto vzdelávacej inštitúcie ho vyhodili, dôvodom boli časté absencie.

Tretieho žiaka čaká trojka zo správania a v prípade právoplatného odsúdenia pre trestný čin aj vylúčenie. Škola tak bude postupovať aj napriek tomu, že podľa slov riaditeľa ide o nenápadného žiaka bez predošlých incidentov či zlých známok. “Zatiaľ mu znížime známku zo správania. Neviem, čo by sa s ním stalo, keby sme ho vylúčili. Nikto ho už nezoberie do školy a bude robiť len horšie a horšie veci,” povedal riaditeľ školy pre agentúru SITA.

Pozrite si video

Prečítajte si viac: